Peking v pondělí oznámil odvetná cla na americké zboží ve výši 60 miliard amerických dolarů. Nová cla by měla dosáhnout 5 až 25 % a zasáhnou až 5000 amerických produktů. Platit by měla od 1. června. Hlavní tajemník japonské vlády Yoshihide Suga konstatoval, že japonská vláda neuvažuje o změně zvýšení daně z prodeje v říjnu. Broadbent z BoE sdělil, že se domnívá, že odložení brexitu do října bude negativní pro investice.

Člen bankovní rady FOMC Williams v úterý konstatoval, že není žádný důvod očekávat, že se v dohledné době zvýší rovnovážná sazba. Dále konstatoval, že investoři na celém světě vnímají nízkou inflaci jako „nový normál“.

Vícepremiér italské vlády Matteo Salvini oznámil, že italská vláda je připravena překročit 3% limit rozpočtového schodku, aby povzbudila nová pracovní místa. Také uvedl, že pokud si někdo v Bruselu bude stěžovat, nebude to starost italské vlády. Ekonomický sentiment v Německu (ZEW) se v květnu výrazně zhoršil, když poklesl na -2,1 bodu z 3,1 bodu v dubnu. Trh očekával růst na 5 bodů.

Agentura Reuters ve středu informovala, že americký prezident Donald Trump zřejmě odloží rozhodnutí o zavedení cel na evropské automobily o šest měsíců. Odklad rozhodnutí by měl Trump oznámit v nejbližších dnech. Mexiko oznámilo, že se dohodlo s USA ohledně odstranění cel na ocel a hliník.

Průmyslová produkce v Číně v dubnu meziročně klesla z 8,5 % na 5,4 %. Trh očekával růst o 6,5 %. HDP v eurozóně v prvním čtvrtletí meziročně zůstalo na 1,2 %. Analytici také neočekávali žádnou změnu růstu.

Ve čtvrtek guvernér ČNB Jiří Rusnok konstatoval, že úrokové sazby stále nejsou i přes jejich zvýšení v tomto měsíci na rovnovážné úrovni. Dále dodal, že při dalším uvažování o zvýšení sazeb však bude muset být ČNB více trpělivá. Index spotřebitelských cen v Kanadě v dubnu meziročně vzrostl z 1,9 % na 2 %, a tak se nachází na inflačním cíli kanadské centrální banky.

Guvernér BoC Poloz stále očekává, že ekonomika v letošním roce vzroste. Hlavní riziko pro kanadskou ekonomiku i nadále představuje eskalace obchodní války.  Míra nezaměstnanosti se v Austrálii v dubnu zvýšila z 5,1 % na 5,2 %. Přitom trh očekával, že se se míra sníží na 5 %.

pátek jádrová inflace z eurozóny za duben překvapivě meziročně zrychlila z 1,2 % na 1,3 %. Index CPI zůstal nezměněn na úrovni 1,7 %.

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart