Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.

Tržby mírně zklamaly. V červenci maloobchodní tržby v USA rostly meziměsíčně pouze o 1,2 %. Trh očekával růst 2,3 %. Pro porovnání – v červnu tržby rostly o 8,4 %, a to především díky silnému růstu prodejů nábytku a domácích potřeb.

Nezaměstnanost v USA skokově klesá. Počet nových žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA dosáhl hodnot „pouze“ 963 tisíc. Jedná se o citelné snížení oproti týdnu předchozím, kdy počet žádostí byl 1,19 mil. Důvodem může být fakt, že vypršela dosavadní zvýšená podpora v nezaměstnanosti, která měla pomoci Američanům přečkat pandemii.

Inflace v USA roste. Během července cenová hladina vzrostla nad očekávání trhu, a to meziročně o 1 %. Ve směru růstu působily především ceny potravin a energií. Meziměsíční inflace se ustálila na úrovni 0,6 %, což je dvojnásobná hodnota oproti očekávání trhu. Akciové trhy na tuto zprávu reagovaly klidně mírným růstem.

Průmyslová produkce v eurozóně prudce roste. Během června meziměsíční růst průmyslové produkce v eurozóně zaznamenal hodnot 9,1 %. V květnu tomu bylo 12,3 %. Nejvyšší tempo dosáhlo Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, naopak Belgie a Finsko zaznamenaly pokles.

Dobré zprávy z Německa. Tamní ZEW index poskočil z 59,3 b. na 71,5 b. Jedná se o nejlepší skóre od roku 2004!

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart