Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit.

Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.

Evropský parlament schválil protikrizový balíček v hodnotě 672,5 miliard eur. Komise bude prostředky přerozdělovat na základě národních plánů jednotlivých zemí. Nejvíce by mělo obdržet Španělsko a Itálie, Česká republika by mohla získat až 182 miliard korun.

Angela Merklová prodloužila “lockdown“ minimálně do 7. března. Německá obchodní komora tento krok nese nelibě a tvrdě zkritizovala německou vládu. Proto se ministr hospodářství Peter Altmaeir rozhodl pozvat zástupce podnikatelského sektoru na jednání.

Britská ekonomika v loňském roce zaznamenala rekordní pokles o 9,9 %. Ve čtvrtém čtvrtletí však ve srovnání s předchozími třemi měsíci vzrostla o 1 %.

Index spotřebitelských cen v lednu v České republice meziročně poklesl z 2,3 % na 2,2 % a přiblížil se k inflačnímu cíli ČNB. Podle Českého statistického úřadu je pokles cen zapříčiněn zvolněním předchozího růstu cen potravin a regulovaných cen.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart