pondělí Bundesbanka konstatovala, že i přes nedávné oživení je německá ekonomika stále slabá. Nedávné oživení bylo způsobené z velké části jednorázovými faktory.

Člena FOMC Bullarda znepokojuje jádrová PCE inflace na úrovni 1,6 %.

V Japonsku vzrostlo HDP v prvním čtvrtletí z 0,4 % na 0,5 %. Analytici přitom očekávali pokles HDP o 0,1 %.

úterý byl zveřejněn zápis z posledního zasedání RBA, ze kterého vyplynulo, že pokud se situace na trhu práce nezlepší, tak je vhodné snížit sazby. Avšak podle banky snížení sazeb nebude mít na australskou ekonomiku takový dopad, jako v minulosti. Dále ze zápisu vyplynulo, že banka bude v příštích letech pozorně sledovat trh práce.

Po zveřejnění zápisu se se slovu dostal guvernér Lowe, který oznámil, že bude na dalším zasedání uvažovat o snížení sazeb. Podle guvernéra je růst mezd příliš pomalý.

Novozélandský ministr financí Robertson chce podpořit ekonomiku zvýšením vládních výdajů.

Evans z Fedu si myslí, že nižší růst ekonomiky donutí centrální banku, aby znovu zavedla QE. QE by však bylo použito jen v případě, že by úrokové sazby klesly poblíž 0 %.

Ve středu jsme se také dočkaly zápisu z posledního zasedání FOMC, ve kterém banka sdělila, že bude i nadále opatrná ohledně změny měnové politiky. Podle banky bude nedávný pokles inflace (PCE) přechodným jevem. Rizika zpomalení ekonomiky i nadále přetrvávají.

Maloobchodní tržby na Novém Zélandu vzrostly v prvním čtvrtletí letošního roku o 0,7 %, když se očekávalo, že vzrostou o 0,9 %.

Průmyslová produkce v Číně zaznamenala v dubnu meziroční růst z 8,5 % na 5,4 %.

Inflace ve Velké Británii v dubu meziročně vzrostla z 1,9 % na 2,1 %, když se očekával růst 2,2 %.

Ve čtvrtek byl zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB. Ze kterého vyplynulo, že většina členů očekává oživení v druhé polovině roku. I přes oslabení ekonomiky eurozóny jsou fundamenty i nadále v souladu se základním scénářem.

pátek jádrová inflace z eurozóny za duben překvapivě meziročně zrychlila z 1,2 % na 1,3 %. Index CPI zůstal nezměněn na úrovni 1,7 %.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart