Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.

Nečekaný růst nezaměstnanosti v USA. Z posledního týdenní měření počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl o 1,1 mil. Trh očekával nárůst pouze o 920 tisíc. Důvodem byly překvapivě dobrá data z týdne předešlého. Počet pokračujících žádost však klesl na 14,8 mil. z předešlých 15,5 mil. Zlepšování na trhu práce počítá s občasným krokem zpět. Nejohroženější pracovní místa jsou stále ve spojení s pandemii v sektorech cestovního ruchu nebo restaurací. Úzký kontakt mezi lidmi byznysu nyní nepřeje.

Nemovitosti jsou na tom skvěle. Americká data z trhu nemovitostí příjemně překvapila. V červenci se začalo stavět 1,49 mil. nových domů, což představuje 22.6% meziměsíční nárůst. Vydaných povolení na stavbu bylo 1,49 mil. (+18,8 % meziměsíčně).

Hlavní zprávy týdne. Zveřejnění očekávaného zápisu z posledního jednání americké centrální banky ukázalo, že Fed ponechává sazby opět již od března nezměněné v pásmu 0,00 – 0,25 %. Členové komise potvrdili, že postoj centrální banky zůstane akomodativní i v následujícím období. Vývoj měnové politiky bude záviset na vývoji pandemie, která může představovat hrozbu pro stabilitu finančního systému. Sazby by měly setrvat v současném pásmu do doby, než Fed vyhodnotí, že ekonomika překonala úspěšně nepříznivé události posledních měsíců.

Rekordní propad HDP. Japonsko oznámilo hospodářský výsledek za Q2. Ten se propadl o rekordních 27,8 %. Pokles byl třetím v řadě a vůbec nejsilnějším od počátku sledování roku 1980.

Růst maloobchodních tržeb v USA. Meziměsíčně o 1,2 %, namísto očekávaných 2 %. Data ukazují, že oživení ekonomiky zpomaluje a bude hodně záviset na stimulačním balíčku. Ten by mohl být schválen začátkem září v případě kompromisu mezi Demokraty a Republikány. Trhy nepotěšily ani tržby v Číně, které meziročně klesly o 1,1 %, očekával se mírný nárůst.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart