Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně.

Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.

Na tiskové konferenci v Ottavě, která se konala v úterý, konstatoval kanadský premiér Justin Trudeau, že bude trvat týdny, než začne obnova hospodářského života

MMF se domnívá, že letos bude globální recese nejhlubší od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století. Globální ekonomika by se letos měla propadnout až o 3 %. Příští rok však očekává MMF citelné zotavení světové ekonomiky, která by měla vykázat růst o 5,8 %.

Nejbohatší země světa, které jsou sdružené ve skupině G20, ve středu rozhodly, že od začátku května do konce roku odloží splátky dluhů 77 nejchudším zemím. Německý ministr financí Olaf Scholz označil tento krok za akt mezinárodní solidarity historických rozměrů.

PBoC ve středu opět snížila jednoletou úrokovou sazbu u půjček pro finanční instituce z 3,15 % na 2,95 %. Centrální banka také zmírnila požadavky na rezervy komerčních bank.

Z fundamentů zveřejněných americkou centrální bankou ve čtvrtek vyplynulo, že průmyslová výroba ve Spojených státech v březnu zaznamenala meziměsíční pokles o 6,3 %, což přestavuje největší pokles od února 1946.

Růst cenové hladiny (index CPI) v eurozóně zaznamenal v březnu meziroční pomalejší růst, když inflace rostla 1% tempem z 1,2 % v předchozím měsíci, vyplývá z pátečních údajů zveřejněných Eurostarem.  Konsensus však tento pokles očekával.

Donald Trump představil tři etapy znovuotevření americké ekonomiky na základě ověřených údajů, aby se předešlo nové vlně nákazy. Prezident se domnívá, že 29 z 50 států by se ekonomiky mohly otevřít velmi brzo. Je zapotřebí dodat, že se však jedná o doporučení a ne příkaz pro guvernéry jednotlivých států, kteří mají pravomoc o tomto rozhodnout.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart