Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.

Podle indexu nákupních manažerů, který sestavuje IHS Markit, se podnikatelská aktivita v eurozóně v březnu meziměsíčně zvýšila (53,2 bodu), což byl první nárůst od září minulého roku, kdy index naposledy překonal hranici 50 bodů.

Průmyslová výroba v Německu v únoru meziměsíčně zaznamenala překvapivý pokles o 1,6 %. Analytici osloveni agenturou Reuters přitom predikovali nárůst průmyslové výroby o 1,5 %. Očekává se, že pokles výroby bude jen dočasný, jelikož k tomu nasvědčuje i fakt, že například index nálady v průmyslu se za březen dostal na úroveň 66,7 bodu, což je historické maximum.

Italská vláda oznámila, že připravuje stimulační balíček ve výši 30 miliard eur. Tímto balíčkem chce vláda pomoci tamní ekonomice, která se potýká s dopady pandemie. Finanční prostředky tedy budou použity na podporu podniků, které jsou kvůli restrikcím ohrožené a mohlo by dojít k jejich zániku.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart