Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.

Ruská centrální banka se odhodlala k razantnímu kroku, když razantně zvýšila základní úrokovou sazbu o 6,5 %. Jedná se tak o nejvýraznější hike od roku 2014. Centrální banka k tomuto kroku přikročila kvůli dlouhodobé vysoké inflaci, která se usadila v ruské ekonomice.

Na červencovém zasedání ECB nedošlo k žádným významným změnám. Ohledně úrokových sazeb se banka rozhodla být on hold. Lagardová na tiskové konferenci pak oznámila, že aby mohlo dojít ke zvýšení sazeb, tak je zapotřebí, aby se inflace držela nad 2 %. Program PEPP také byl zachová, avšak centrální banka nevyloučila v případě potřeby jeho navýšení. ECB i nadále tedy počítá, že daný program bude ukončen nejdříve v březnu 2022.

Vývoz v Japonsku zaznamenal v prvním čtvrtletí nárůst o 23,2 %, což bylo nejvíce za 11 let. Dovoz zaznamenal hodnotu 39,86 bilionu JPY, což představovalo nárůst oproti předchozímu čtvrtletí o 4,2 %

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

 

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart