Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.

Neřízené šíření koronaviru drží v USA nezaměstnanost stále vysoko. Počty nových žádostí o podporu stouply o 1,31 mil., počet pokračujících je více než 18 mil. Jedná se o zvolna klesající trend. Nové rekordní počty nekažených v USA však mohou příští týden trhy nepříjemně překvapit.

Nejhorší globální hospodářské recese za posledních 40 let. Pojišťovna Atradius očekává propad mezinárodního obchodu o 15 % tento rok. Představuje to historicky jeden z nejrychlejších poklesů od roku 1980. Závažnost recese ovlivní příprava vakcíny a uvolňování restriktivních opatření.

Nejhorší výsledek od 2. světové války. Průmyslové objednávky v květny rostly pouze o 7,8 %, trh očekával zlepšení o 10 %. Německá vláda očekává letos pokles ekonomiky o 6,3 %, což by představovalo nejhorší výsledek od 2. světové války.

Průdků růst US akcií. Agentura Markit PMI zveřejnila data za měsíc červen, která byla nad očekáváním trhů. Reakce indexů tak byla značně pozitivní. US PMI 47,9 bodu (očekávání 46,7 b.), ISM 57,1 bodu (očekávání 50,2 b.).

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart