Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší.

Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky.

Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.

Člen Výkonné rady ECB Merch v úterý konstatoval, že ekonomika eurozóny vykazuje známky stabilizace, což prokázalo, že akomodativní politika je správná.

Vývoz z Číny se v prosinci poprvé po pěti měsících zvýšil (+7,6 %). Na zlepšení vývozu mělo znační vliv zmírnění obchodního konfliktu mezi Pekingem a Washingtonem.

Agentura Kjódó uvedla, že počet bankrotů firem v Japonsku loni poprvé po 11 letech vzrostl především kvůli spotřební dani, nedostatku pracovní síly a přírodním katastrofám.

Spojené státy oznámily, že zařadily Švýcarsko na seznam zemí, které manipulují se svojí měnou.

Na středeční ekonomické konferenci ve Vídni oznámil člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda, že letos bude mít banka prostor ke zvýšení úrokové sazby. Tento krok by podle centrálního bankéře měl být učiněn dříve než později.

Americký prezident Donald Trump spolu s jeho čínským protějškem vicepremiérem Liou Che podepsali první fázi obchodní dohody. Čínská vláda přislíbila, že bude dovážet více amerických průmyslových výrobků, zemědělských plodin, služeb a energií.

Čína také slíbila, že přinutí čínské korporace, aby nevykrádaly americké korporátní a technologické know-how a také se zavázala, že nebude manipulovat svoji měnu.

Americký prezident však uvedl, že zatím nehodlá zrušit cla uvalená na Čínu, jelikož chce nejprve vidět, zda Čína dané sliby bude plnit.

Růst indexu CPI ve Velké Británii v prosinci nečekaně meziročně poklesl z 1,5 % na 1,3 %. Analytici přitom očekávali, že si inflace udrží 1,5% růst. Za poklesem růstu stály především nižší ubytovací ceny v hotelech.

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) ve čtvrtek ponechala výhled růstu globální poptávky po ropě na letošní rok na 1,2 milionu barelů denně. Těžba ropy v zemích mimo OPEC agentura odhaduje, že vzroste na 2,1 milionu barelů denně.

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v prosinci se meziročně zvýšily z 3,33 % na 5,82 %.

Zveřejněná páteční data ohledně HDP v Číně ukázala, že tamní ekonomika rostla ve čtvrtém čtvrtletí 6% tempem, což bylo dle očekávání analytiků.

Průmyslová produkce v nejlidnatější zemi na světě naopak v prosinci zaznamenala růst z 6,2 % na 6,9 %, když trh predikoval růst pouze o 5,9 %.

Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Eurozóně v prosinci stagnovalo na 1,3 %, což bylo dle očekávání trhu.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart