Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %.

Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.

úterý zveřejněný index nákupních manažerů ve zpracovatelským sektoru v Číně za březen vykázal překvapivě pozitivní data, když vzrostl z únorových minim 35,7 bodu na 52 bodů. Analytici přitom odhadovali, že vzroste pouze na 46 bodů.

Tempo meziročního růstu inflace v eurozóně v březnu kleslo z 1,2 % na 0,7 %, když se odhadovalo, že růst bude činit 0,8 %.

Česká národní banka ve středu zmírnila limity u hypoték. LTV (poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti) zvýšila z 80 % na 90 %. DSTI (poměr mezi celkovou výší všech měsíčních splátek a čistým měsíčním příjmem žadatele o úvěr) se zvýšilo z 45 % na 50 %. DTI (poměr výše celkového zadlužení žadatele o úvěr a výše jeho čistého ročního příjmu) centrální banka zrušila.

Žádosti o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v minulém týdnu opět překonaly rekordy, když si o podporu zažádalo 6,6 milionů Američanů.

Španělská ministryně práce Yolanda Díazová ve čtvrtek oznámila, že ve Španělsku přišlo o práci v březnu okolo 900 tisíc lidí, což představuje rekordní počet. Nejvíce zasaženými odvětvími jsou cestovní ruch a stavebnictví.

Ratingová agentura Moody’s snížila rating australského bankovního sektoru na negativní z neutrálního. Aktiva australských bank jsou podle agentury kvalitní, ale kvůli zvyšující se nezaměstnanosti se do budoucna bude kvalita aktiv výrazně snižovat.

pátek vyšla data z amerického trhu práce. Míra nezaměstnanosti se v březnu zvýšila na 4,4 % z únorových 3,5 %. V daném měsíci také zaniklo okolo 701 tisíc pracovních míst mimo zemědělství. Přitom se predikovalo, že zanikne jen 100 tisíc pracovních míst.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart