Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.

Evropská podpora oživení ekonomiky. Německá vláda se také rozhodla prodloužit opatření na podporu ekonomiky. Především se jedná o prodloužení kurzarbeitu a předcházení bankrotů firem. Ani Francie nechce zůstat pozadu, když oznámila, že začátkem září oznámí plán na hospodářské oživení.

Hlavní událostí tohoto týdne. Virtuální zasedání centrálních bankéřů v Jackson Hole, na kterém guvernér Fedu Jerome Powell informoval, že americká centrální banka přijme agresivnější strategii, která se má soustředit na průměrnou inflaci. Jedná se tedy o akceptování růstu inflace nad současný dvouprocentní cíl Fedu, kdy se banka hlavně zaměří na podporu zaměstnanosti. Powell v podstatě naznačil trhu, že úrokové sazby zůstanou nižší delší dobu, než se původně predikovalo.

Rekordní propad HDP ve Švýcarsku. Švýcarská ekonomika zaznamenala ve druhém čtvrtletí rekordní pokles, když HDP pokleslo v porovnání s předchozím měsícem o 8,2 %. Analytici však ve třetím čtvrtletí očekávají obnovení růstu ekonomiky, i když rizikem může být zvyšující se počet případů nakažených COVID-19 v zemi helvétského kříže.

Makrodata z USA. Také americká ekonomika ve druhém kvartále zažila nejhlubší propad v historii, když se hrubý domácí produkt meziročně propadl o 31,7 %. Naopak objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech meziročně vzrostly o 11,2 %, když se očekával daleko slabší růst na úrovni 7,7 %.

Změny v Japonsku. Japonský premiér Šinzó Abe oznámil svoji rezignaci, což vedlo k výprodejům na japonských burzách. Důvodem je zhoršující se zdraví premiéra v posledních měsících. Abe se zejména proslavil opatřeními, které měly nastartovat skomírající japonskou ekonomiku, které se opíralo o expanzivní monetární a fiskální politiku. Toto nastavení ekonomiky dostalo název Abenomika.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Webináře LYNX

Chtěli byste se více dozvědět, jak o trzích přemýšlí naši investiční specialisté? Poznat jejich obchodní přístupy a strategie? Zúčastněte se našich webinářů, kde získáte znalosti nejen o technické a fundamentální analýze. Posuňte své investování pod vedením našich investičních specialistů. Zjistěte více o webinářích LYNX.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart