PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.

Nová členka Rady guvernérů ECB Isabel Schnabel se domnívá, že ECB by měla vyjasnit svůj inflační cíl. Podle centrální bankéřky je názor, že současná politika ECB zhorší příští krizi přehnaný.

Nový eurokomisař pro obchod Phil Hogan konstatoval, že se Johnsonovi nepodaří opustit přechodné období brexitu do konce roku 2020.

Americký prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu napsal, že první fáze obchodní dohody s Čínou by měla být podepsána 15. ledna. Čínská strana zatím tento termín nepotvrdila.

Poradce Bílého domu Peter Navarro na CNBC uvedl, že dohoda s Čínou je jedna z mnoha obchodních dohod a už se nemůže dočkat dalších uzavřených obchodních dohod v roce 2020.

Podle průzkumu společnosti Conference Board se šéfové amerických podniků nejvíce obávají v tomto roce recese.

Při americkém raketovém útoku na letiště v Bagdádu byl zabit velitel íránských elitních jednotek Quds Kásim Sulejmání. Světové akciové indexy reagovaly na tuto událost poklesem, zatímco cena ropy zaznamenala výrazný růst.

Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci zůstala dle očekávání na 5 %, avšak počet nezaměstnaných vzrostl v největší evropské ekonomice více, než se čekalo.

Čínský zpracovatelský sektor zaznamenal v listopadu nejrychlejší růst za téměř tři roky. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, který zveřejnila společnost Caixin, vzrostl v listopadu z 51,7 bodu na 51,8 bodu v porovnání s říjnem. Trh naopak počítal s poklesem indexu na 51,4 bodu.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart