Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody.

Pozměňovací návrh bývalého premiéra konzervativců Letwina byl v pondělí schválen většinou, tedy 322 ku 306 hlasů a Boris Johnson byl tak donucen poslat žádost o odložení Brexitu. Premiér Johnson doposud říkal, že odklad vyjednávat nebude. Nicméně po tomto hlasování mu nic jiného nezbývá.

Kanadské parlamentní volby vyhrála Liberální strana v jejímž čele stojí Justin Trudeau, ztratila však většinu. Za tento den kanadský dolar oproti americkému dolaru posílil a kurz měnového páru se propadl o 0,30 %.

úterý se v Británii opět hlasovalo. První hlasování o schválení vyjednávání Borisem Johnsonem s EU prošlo s 329 ku 299 hlasy. Druhé hlasování týkající se časového plánu pro vyřízení nezbytné legislativy skončilo 308-299.

Prodej domů za září v USA mírně klesly. Namísto očekávaných 5,45 mil. bylo oznámeno 5,38 mil. Za předchozí měsíc bylo prodáno 5,50 mil. již dříve postavených domů.

Agentura Reuters reportovala, že Čína oficiálně zrušila cla pro nákupy sójových bobů pod 10 tun.

Překvapením byly ve středu reportované zásoby ropy, které namísto očekávaného zvýšení zásob o 2,232 mil. Barelů od minulého týdne klesly o 1,699 mil. barelů. Crude Oil WTI Futures za tento den poskočily o 3,34 % a uzavřely tak polovinu týdne na 55,97 USD za barel.
Ve čtvrtek oznámený prodej nově vystavěných domů ve Spojených státech meziměsíčně klesl na 701 tis. Očekávaný nárůst byl z 706 tis. (předešlý měsíc) na 710 tis.

Míra úrokové sazby v Eurozóně se nezměnila a dle očekávání zůstává stejná, tedy 0 %.

Stejně tak úrokové sazby vkladové facility se nezměnily a zůstávají záporné -0,50 % na stejné hodnotě jako v předchozím období.

Úrokové sazby v Rusku dále klesají. V pátek byla reportována nižší úroková sazba, než bylo očekáváno, tedy 6,50 % oproti 6,75 %. Na Wall Street dále probíhá výsledková sezona a ačkoliv Amazon reportoval špatná čísla, 80 % z již 168 odreportovaných společností překonalo odhady analytiků.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Obchodování na burzách po celém světě

Investoři a obchodníci mají s investičním účtem prostřednictvím LYNX přímý přístup na národní a mezinárodní burzy v Evropě, USA a Asii. Obchodujte na 150 trzích, ve 33 zemích a v 25 měnách. Zjistěte více na Přehled produktů & burz.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart