neděli byly zveřejněny maloobchodní tržby z Nového Zélandu, které ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly o 1,7 %, což byl nejvyšší nárůst od února minulého roku.

 

Trump v pondělí oznámil, že zatím odloží nové cla vůči Číně a že je připraven na další jednání, které by se mělo konat někdy kolem konce března. Obchodní dohodu podle Trumpa není možné zatím uzavřít, jelikož v jednáních stále přetrvávají velké mezery.

Americký prezident na svém twitterovém účtu zkritizoval OPEC. Napsal, že „ceny ropy se dostávají příliš vysoko“ a zároveň vyzval OPEC, aby se „uklidnila“. Futures na ropu WTI tak v pondělí zaznamenaly propad o více než 3 %.

úterý vystoupil guvernér BoE Mark Carney, který konstatoval, že fundamenty v Británii jsou zdravé. Brexit podle Carneyho vytváří napětí pro spotřebitele a podniky. Dodal, že pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání, tak je vhodné postupně začít zvyšovat sazby. Carney se také zaměřil na kvantitativní uvolňování ze strany BoE, u kterého zmínil, že nebude ukončeno dokud úroková sazba nedosáhne 1,5 %. Carney očekává, že se inflace ve střednědobém horizontu bude pohybovat nad cílem banky, který je ukotven okolo úrovně 2 %. Pokud by však došlo k „no deal“ brexitu, tak by se inflace mohla výrazně zvýšit a v tomto případě by centrální banka použila všechny dostupné monetární nástroje k udržení cenové stability.

Před americkým senátem vystoupil šéf Fedu Powell, který senátorům sdělil, že Fed bude nyní trpělivý ohledně zvyšovaní sazeb. Guvernér vidí nyní tlumené inflační tlaky a ekonomická data jsou slabší, i když stále očekává, že by ekonomika letos měla i nadále solidně růst. Růst by však měl být pomalejší než v roce 2018.

Ve středu se Kataoka z BoJ zmínil, že Japonsko ještě čeká dlouhá cesta od ukončení ultra uvolněné politiky.

Labouristický návrh o alternativní podobě britského odchodu z EU podle očekávání nezískal podporu dolní komory parlamentu, a proto nyní labouristé v čele s Corbynem budou usilovat o novém referendu.

V Kanadě index spotřebitelský cen vzrostl v lednu meziročně o 1,4 %, což je v porovnání s předchozím údajem, který zaznamenal růst o 2 % o dost méně. Inflace se tak v Kanadě opět dostala pod cílovou hodnotu BoC.

Ve čtvrtek vyšla zpráva, že kanadský premiér Justin Trundeau čelí vážné vládní krizi, jelikož se snažil ovlivnit vyšetřování korupce ve prospěch velké kanadské stavební firmy SNC-Lavalin. V říjnu se budou v Kanadě konat volby a tento skandál by mohl liberálům premiéra Trudeaua uškodit.

Podmínky v průmyslu v Číně se opět zhoršily, když index PMI klesl v únoru z 49,5 b. na 49,2.

Švýcarské HDP ve čtvrtém čtvrtletí zaznamenalo pomalejší růst, a to konkrétně z 1,4 % na 2,4 %. Trh očekával růst o 1,7 %.

Naopak americké HDP ve čtvrtém čtvrtletí vzrostlo mezikvartálně dle očekávání o 2,6 %.

pátek bylo zveřejněné i HDP České republiky, které ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostlo o 2,8 %.

Maloobchodní tržby ve Švýcarsku klesly v lednu meziročně o 0,4 %. Analytici přitom očekávali růst o 0,3 %.

Inflace v eurozóně v únoru meziročně vzrostla z 1,4 % na 1,5 %.

Nezaměstnanost v Německu v únoru se drží na 5 %, což je nejnižší úroveň od roku 1990.

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX – partner Interactive Brokers v ČR

Máte Máte zájem o investiční účet u Interactive Brokers? Pak spojte výhody obchodování u IB s výhodami investičního účtu prostřednictvím LYNX. Porovnejte naše služby a využijte podpory v českém jazyce. Zjistěte více na: Interactive Brokers

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart