LYNX má dobrou zprávu pro akciové investory.

 

Aktuálně totiž rozšiřuje svoji nabídku obchodovaných titulů o polské akcie a maďarské akcie. Klienti LYNX tak získávají možnost diverzifikace portfolia o tituly z regionu střední Evropy.

Přístup na akciovou burzu ve Waršawe (Warsaw Stock Exchange) a na akciovou burzu v Budapešti (Budapest Stock Exchange) je k dispozici od října.

Klienti LYNX se také mohou těšit na uvedení českých akcií na BCPP, na kterém se momentálně usilovně pracuje.

Polské akcie u LYNX

Waršavská burza cenných papírů (WSE) je největší burzou v oblasti střední a východní Evropy. Vyznačuje značnou likviditou a kótuje bezmála 500 akcií. Tituly, které je možné přes LYNX na WSE obchodovat zahrnují okolo 100 akcií předních polských společností. Všechny akcie, které jsou součástí hlavního polského akciového indexu WIG 20, najdete v nabídce LYNX.

Polský akciový index WIG 20 je složen ze 20 největších “blue-chip” společností listovaných na hlavním trhu burzy WSE. Zahrnuje akcie firem jako je např. největší polská banka PKO Bank Polski (PKO), mediální společnost TVN (TVN), energetická společnost Polska Grupa Energetyczna (PGE) a zejména nejlikvidnější titul polské burzy Polski Koncern Naftowy ORLEN (PKN).

Obchodní hodiny na polské burze jsou od od pondělí do pátku, od 9:00 do 17:05 hodin středoevropského času. Obchodovat polské akcie lze jak na stranu long tak na stranu short s využím páky 2:1.

Je potřeba speciální povolení pro obchodování polských akcií?

Pro obchodování polských akcií je potřeba mít povoleno obchodování akcií střední Evropy. Povolit si obchodování je možné po přihlášení do správy účtu, kde kliknete na kartu Manage Account následně vyberete Trade Configuration a nakonec zvolíte Permissions. Zobrazí se tabulka ve které uvidíte instrumenty, které máte aktuálně povolené k obchodování. Chcete-li přidat povolení k obchodování polských akcií, zaškrtněte si položku Central Europe [pin i=”19102″ t=”1″]. Tato volba povolí obchodování akcií v Polsku i v Maďarsku od dalšího obchodního dne.

[raow-annotate id=”19102″ site_id=”4″] 

Jaký datový balíček využít pro polské akcie?

V platformě LYNX standartně vidíte pro většinu trhů data zpožděná  o 15 minut. Budete-li chtít vidět aktuálně kótované ceny na burze ve Waršavě, je potřeba si objednat speciální datový balíček, který tato data zobrazí.

To provedete opět po přihlášení se do správy účtu. V kartě Manage Account vyberte Trade Configuration a následně zvolte Maket Data. V nabídnutých voleb vyberte Europe a zde si zaškrtněte Wasaw Stock Exchange (Level 1 data stojí 10 PLN měsíčně, Level 2 data trhu 86 PLN měsíčně). Většina investorů volí datový balíček Level 1 [pin i=”19101″ t=”1″], který zobrazuje aktuální živá data ve všech platformách LYNX. Pouze v případě, že potřebujete vidět hloubku trhu, zvolte balíček Level 2 [pin i=”19101″ t=”2″].

[raow-annotate id=”19101″ site_id=”4″]

Maďarské akcie u LYNX

Maďarské akcie se u LYNX obchodují na burze v Budapešti přes elektronický obchodní systém Budapesti Értéktozsde – BET. Ten je poměrně mladý, spuštěn byl na konci devadesátých let, ale i přesto nabízí likvidní a stabilní prostředí pro vypořádání transakcí. Největší tituly lze bez problémů obchodovat i ve velkých objemech.

Maďarský akciový index BUX je složen ze 25 fundamentálně stabilních blue-chip společností obchodovaných na budapešťské burze. Zajímavostí je, že tento index je počítán zvláštním způsobem ve kterém se nekalkuluje s tradiční tržní kapitalizací firmy, ale kombinuje se free-float vážená kapitalizace se proobchodovaným objemem. Index BUX je jednoznačně nejdůležitější parametr maďarské burzy, na který je možný obchodovat dokonce i opce nebo futures.

Tituly, které spadají do indexu BUX jsou z různých sektorů. Mezi hlavní zástupce patří kupř. přední maďarská banka OTP Bank (OTP), farmaceutická společnost Gedeon Richter (RICHTER), telekomunikační společnost Magyar Telekom (MTELEKOM), nebo energetický gigant MOL Group (MOL). Všechny zmíněné tituly je možné přes LYNX nyní obchodovat.

Obchodní hodiny burzy jsou každý všední den od 9:00 do 17:00 středoevropského času. Obchodovat je možné na stranu long i short s využitím maximální páky 2:1.

Je potřeba speciální povolení pro obchodování maďarských akcií?

Stejně jako v případě akcií polských je i u akcií maďarských potřeba mít ve správě účtu povoleno obchodování akcií Střední Evropy. Povolit si obchodování je možné  po přihlášení do správy účtu. V kartě Manage Account vyberte Trade Configuration a nakonec zvolte Permissions. Zobrazí se tabulka ve které uvidíte instrumenty, které máte aktuálně povolené k obchodování. Chcete-li přidat povolení k obchodování Maďarska, zaškrtněte si položku Central Europe [pin i=”19102″ t=”1″] .

[raow-annotate id=”19102″ site_id=”4″] 

 

Čtěte také >> Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020

 

Jaký datový balíček vybrat pro maďarské akcie?

Většina trhů je v platformě LYNX nabízí data zpožděná  o 15 minut. Budete-li chtít vidět aktuální ceny z burzy v Budapešti, je potřeba si objednat speciální datový balíček, který tato data zobrazí.

To provedete po přihlášení se do správy účtu v polože, v kartě Manage Account vyberte Trade Configuration a následně zvolte Maket Data. V nabídnutých voleb vyberte Europe a zde si zaškrtněte Budapest Stock Exchange. Tato burza nabízí pouze Level 2 data, která ukazují i hloubku trhu, ale jsou citelně levnější. Obchodovat ale samozřejmě je možné i bez objednání datového balíčku.

[raow-annotate id=”19107″ site_id=”4″] 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Obchodování akcií prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Obchodování na burzách po celém světě

Investoři a obchodníci mají s investičním účtem prostřednictvím LYNX přímý přístup na národní a mezinárodní burzy v Evropě, USA a Asii. Obchodujte na 150 trzích, ve 33 zemích a v 26 měnách. Zjistěte více na Přehled produktů & burz.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart