IPO Home Credit
Home Credit, poskytovatel spotřebitelských půjček, který počítá s Čínou jako s největším trhem pro své aktivity, plánuje koncem letošního roku v Hongkongu realizovat své IPO.

Rozhodnutí společnosti Home Credit provést své IPO v Hongkongu však nepřichází v nejlepším čase. Město zažívá týdny protestů, včetně násilných střetů s policií. Ekonomika města byla také zasažena roční obchodní válkou mezi USA a Čínou.

Jak IPO Home Credit dopadne bude důležitým měřítkem investorského sentimentu na Hong Kongské burze.

V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o chystaném IPO Home Credit.

IPO Home Credit

V následujícím článku se dočtete:

  1. Co je Home Credit?
  2. Historie Home Credit
  3. Kdy můžeme očekávat IPO Home Credit?
  4. Akcie Home Credit u LYNX

Co je Home Credit?

Home Credit je česká nebankovní společnost, která se zabývá poskytováním spotřebitelských půjček. Zakladatelem a majitelem společnosti je nejbohatší muž České republiky Petr Kellner.

Od roku 2005 je společnost rozdělena na 2 divize – Home Credit a. s. a HC Holding a. s. Momentálně je společnost stoprocentně vlastněna společností Home Credit Group BV, která je dceřinou společností PPF Financial Holdings.

Společnost Home Credit původně podnikala v České republice a Rusku. Kellner se začal zaměřovat na Čínu v roce 2008, když se Peking začal zajímat o posílení vztahů s bývalými členy Sovětského svazu ve východní Evropě.

Společnost Home Credit získala v Pekingu jednu z prvních čtyř licencí na spotřebitelské půjčky. Dosud zůstává jedinou zahraniční společností, která má takovou licenci. Úspěch společnosti však vyvolal určitou kontroverzi. Průměrná úroková sazba, kterou účtuje – cca 35 procent, považuje mnoho lidí za příliš vysokou.

Reklama Home Creditu

Historie Home Credit

Home Credit byla založena v roce 1997 a zaměřuje se na spotřebitelské úvěry na devíti rozvíjejících se trzích v Evropě a Asii, včetně Číny, Indie, Filipín a Ruska.

Společnost nabízí půjčky v obchodech, často pro spotřební zboží, jako jsou televizory. Nabízí také hotovostní půjčky a revolvingové úvěrové produkty, jako jsou kreditní karty.

Společnost v roce 2018 vygenerovala nové půjčky ve výši 20,2 miliardy EUR. Úvěry od stálých klientů představovaly podle údajů v prvním čtvrtletí přibližně 68 procent celkového objemu úvěrů. Navíc asi 64 procent dosud nesplacených půjček pochází právě z Číny, která je tedy nejlukrativnějším trhem pro společnost. Home Credit vstoupila na čínský trh v roce 2007.

IPO Home Credit

Přesné datum IPO Home Credit zatím není stanoveno, ale spekuluje se o konci října 2019. Společnost cílí na ocenění 1 miliardu USD a akcie se budou obchodovat na Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX), přičemž se bude jednat o jedno z největších IPO na této burze.

V prospektu Home Credit uvedl, že má v úmyslu použít čistý výnos k „zvýšení kapitálové základny společnosti a rozšíření rozsahu úvěrových aktivit společnosti zejména v jižní a jihovýchodní Asii a Číně“.

Citigroup, HSBC či Morgan Stanley jednají jako upisovatelé IPO Home Credit.

Akcie Home Credit

LYNX nabízí obchodování s akciemi Home Credit bezprostředně po jejich IPO přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart