Softwarový vývojář, který provozuje známou mobilní aplikaci a sociální síť, podal koncem února 2019 žádost o IPO. Společnost původně cílila na částku 12 miliard USD, tu nakonec překonala o 1,4 miliardy USD.

Akcie Pinterest (PINS) se obchodují nejen na NYSE, ale také na burzách AMEX, ARCA, PHLX.

IPO Pinterest nakonec proběhlo daleko dříve, než se předpokládalo. Objevte základní informace o IPO Pinterest a samotné akcii PINS.

Co je Pinterest?

Jedná se o mobilní aplikaci a internetovou sociální síť, která zdarma umožňuje svým uživatelům vytvářet kolekce fotografií. Měsíčně využívá Pinterest více než 250 milionů uživatelů.

Pinterest je bezplatná webová služba, která vyžaduje pouze registraci uživatelů. Ti pak mohou nahrát a spravovat obrázky přezdívané “piny” či jiný mediální obsah (např. videa) a vytvářet pak své sbírky přezdívané “pinboards”.

Služba je napojená na stále více externích webových stránek, které implementovaly do svého vzhledu tlačítko “pin it”, prostřednictvím kterého můžou uživatelé sdílet externí odkazy.

Pinterest nachází stále širší škálu využití. Společnosti využívají služby Pinterest pro reklamu na své produkty. Pinterest také poskytuje uživatelská data řadě společností.

 

Čtěte také >> Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

Historie Pinterest

Aplikace byla spuštěna v roce 2010 a ještě do konce roku užívalo aplikaci více než 10 000 uživatelů. V srpnu 2011 magazín Time zmínil Pinterest v článku 50 Best Websited of 2011. Během jednoho roku aplikaci využívalo 11 milionů návštěvníků týdně.

V květnu 2012 investovala japonská společnost Rakuted do Pinterestu 100 milionů USD. Téhož roku společnost spustila mobilní aplikace na Android a iPad.

Behem roku 2013 společnost provedla akvizici několika menších aplikací jako je Livestar a Hackermeter. Téhož roku byla webová stránka Pinterest oceněna na 3,8 miliardy USD.

Od roku 2014 začal Pinterest generovat příjmy z reklam. Během let 2015-2017 se počet aktivních uživatelů zvýšil na 175 milionů, přičemž společnost má stále silnější uživatelskou základnu v Evropě, Jižní Americe a Japonsku.

K září 2018 Pinterest ohlásil, že její aplikaci měsíčně využije čtvrt miliardy uživatelů.

 

Pinterest a cenzura

Pinterest je v řadě států více či méně cenzurován. V USA se vedení Pinterestu rozhodlo zablokovat a odstranit účty uživatelů, o kterých se domnívalo, že propagují falešné léky na smrtelné a chronické nemoci, či propagují anti-vakcinační trendy.

V červenci 2016 Vrchní soud v Indii zablokoval Pinterest mezi dalšími 225 “pirátskými webovými stránkami, které se dopouštěly pirátství a porušování autorských práv.” Tato blokace byla však pouze dočasná.

Kompletní cenzury se aplikaci dostalo v Číně, kde je aplikace již od března 2017 kompletně zablokovaná. Čínská vláda k cenzuře neposkytla žádné veřejné vysvětlení. Cenzura se nevztahuje na území Hong Kongu.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

IPO Pinterest

IPO Pinterest proběhlo 18.4.2019. Společnost původně cílila na částku minimálně 12 miliard USD, tu však nakonec předběžně překonala o 1,4 miliardy USD. V rámci IPO Pinterest bylo emitováno 75 milionů akcií na burze NYSE. Upisovací cena nakonec byla 23,75 USD za akcii. Akcie se obchodují pod tickerem PINS.

Upisovateli pro IPO Pinterest jsou banky Goldman Sachs, JP Morgan and Allen & Co.

IPO Pinterest se tak stalo po Uber a Lyft třetím v pořadí technologických startupů, které v nedávné době vstoupily na burzu.

Akcie Pinterest

Aktuální hodnota akcií činí 23,53 USD. Akcie Pinterest Inc (Symbol: PINS – ISIN: US72352L1061 – měna: USD – burzy: NYSE, AMEX, ARCA, PHLX) můžete obchodovat u LYNX. Pokud vás zajímají investice do IPO, sledujte nás IPO kalendář, kde najdete zajímavé novinky ohledně blížících se IPO.

Graf akcie Pinterest (PINS). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více o akcii Pinterest.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi či forexem za příznivé poplatky. Obchodovat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart