Akcie Sonos se od čtvrtka 2.8.2018 obchodují na burze Nasdaq pod tickerem SONO. Před svým debutem ve středu večer oznámila společnost upisovací cenu při IPO Sonos na $15 za akcii.

Tvůrce špičkových reproduktorů původně doufal, že bude cena akcií při IPO pohybovat mezi $17 a $19. Avšak místo toho bude prodávat 13,89 milionů akcií za nižší cenu.

Pří zmíněné upisovací ceně společnost získá okolo $200 milionů a dosáhne tak na kapitalizaci v hodnotě téměř $1,5 miliardy. Upisovatelé, kterými jsou Morgan Stanley a Goldman Sachs, mají přístup k dalším 2 milionům akcií.

Co Sonos dělá?

Firma Sonos je výrobce bezdrátových high-end reproduktorů a reproduktorových soustav. Hlavním produktem je digitální hudební multiroom systém, díky kterému lze přehrávat hudbu v libovolných místnostech domu nebo bytu.

Sonos vytvořil speciální bezdrátovou síť s vyšším dosahem, kde každý reproduktor slouží zároveň jako vysílač i přijímač.  Síť je možné připojit na server, mobilní telefon, tablet nebo externí pevný disk a získat tak přístup k hudební knihovně, kterou lze pak jednoduše streamovat.

Po připojení k internetu je možné síť využívat pro streamování internetových rádií či využívat hudebních služeb typu Spotify či Apple Music (AAPL).

Jak si vede Sonos finančně?

V posledním fiskálním roce firma zaznamenala čistou ztrátu ve výši $14,2 milionů při příjmech $992,5 milionů. V porovnání s předchozím rokem jde o výrazně lepší hospodářský výsledek. V roce 2016 firma zaznamenala ztrátu $38,2 milionů, příjmy dosahovaly $901,3 milionů.

Porovnáme-li výsledky za poslední fiskální půl rok 2018se stejným obdobím v předchozím období, zaznamenal Sonos 18% navýšení tržeb. Do konce března 2018 reportovat tržby $655,7 milionů. Čistý zisk ale ve stejném období klesl o 14 % v porovnání s rokem předchozím.

IPO Sonos

Sonos zveřejnil svůj IPO prospekt před necelým měsícem (6. června 2018) a o dva týdny později prohlásil, že plánuje získat $263 milionů. To se úplně nepovedlo, upisovací cena byla nakonec snížena a Sonos prodejem 13,9 milionu akcií v ceně $15 dolarů za kus získal o cca $50 milionů méně.

IPO Sonos je dalším z technologických IPO, které v tomto roce proběhly. Nedávno vstupovala na burzu firma Spotify (SPOT) a před ní poskytovatel cloudových služeb Dropbox (DBX). Oba tituly se obchodují na americké burze Nasdaq stejně tak, jako nově listované akcie Sonos.

Prohlédněte si, jaké další IPO můžete očekávat v roce 2018.

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Obchodování akcií prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart