Nejvýkonnější technologické akcie z Wall Street – to jsou FAANG akcie.

FAANG je zkratka pro vysoce prosperující akcie technologických amerických společností: Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Alphabet/Google.

Právě tato pětice je v posledních letech zodpovědná za značnou část růstu indexu S&P 500. Na pozitivní vývoj této americké elity proto zareagovala New York Stock Exchange (NYSE).  Existuje možnost jak spekulovat na růst cen skupiny těchto akcií jinak než nakupovat každou akcii zvlášť. Řešením může být nákup přes index či futures.

Pojďme si tuto skupinu blíže představit a ukázat si, jak participovat na jejich pozitivním vývoji pomocí zmíněných instrumentů.

Graf akcie Amazon (AMZN)

Které akcie patří mezi FAANG?

Kolektivní název pro pětku technologických společností poukazuje na Facebook, Amazon, AppleNetflix a Google. Odtud zkratka FAANG.

Sektor technologií je na svém vrcholu, a tak dokonce některé méně známé a nově vznikající společnosti začínají tyto velikány zastiňovat. I z toho důvodu přišla NYSE s indexem FANG+, který se vztahuje k technologickým tahounům. Zároveň představila možnost index FANG+ obchodovat skrze futures.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

NYSE FANG+ Index (NYFANG)

FANG+ Index se skládá z 10 vysoce výkonných technologických akcií. Sama NYSE index označuje jako skupinu velmi likvidních akcií reprezentujících nejinovativnější společnosti v oblasti internetu a (sociálních) médií. Jedná se o rovnoměrně vážený index obchodovaný v amerických dolarech.

Ïndex FANG+

FANG+ Index byl spuštěn 26. září 2017 a je zpětně dopočítán od září roku 2014. Základní úroveň indexu činí $1,000.

V průběhu roku 2018 dosahoval FANG+ index úrovně $3,000. Tuto hranici v druhé polovině roku 2018 ale neudržel. Pád akcií Facebooku (dne 26.7.2018) způsobily propad indexu o téměř 3 %. Co ovšem můžeme konstatovat je, že v historii indexu jsme pozorovali i větší poklesy a tento není žádnou zásadní výjimkou.

Z dlouhodobého hlediska předpokládáme prolomení hranice $3,000 a pokračující růst indexu FANG+.

NYSE FANG+ Futures (NYFANG)

NYSE FANG+ Futures má multiplikátor ve výši 50. To znamená, že při současné hodnotě futures, které se pohybují okolo $3,000, představuje jeden futures kontrakt koš akcií v hodnotě $150,000 (50 x 3,000). Velikosti ticku, minimálního cenového pohybu, je 0.10.

Podobně jako jiné futures, index expiruje třetí pátek v měsíci. Data expirace jsou určena na měsíc březen, červen, září a prosinec. Tyto futures lze obchodovat od odpoledne (14:00) do půlnoci (00:00).

DatumNegative SchwankungDatumPositive Schwankung
21.Januar-7,43%24.Januar5,76%
06.Oktober-7,34%08.Dezember7,36%
10.Oktober-7,27%24.November9,84%
06.November-7,08%28.Oktober10,69%
15.Oktober-6,71%13.Oktober10,80%

Jak obchodovat FANG+ Index?

S LYNX máte příležitost obchodovat futures kontrakt NYSE FANG+ Futures jednoduše a v prostředí nejpokročilejších platforem. Naše platformy disponují profesionálními obchodními nástroji. Navíc získáte přístup na trhy po celém světě.

 

Obchodování futures prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Obchodování na burzách po celém světě

Investoři a obchodníci mají s investičním účtem prostřednictvím LYNX přímý přístup na národní a mezinárodní burzy v Evropě, USA a Asii. Obchodujte na 150 trzích, ve 33 zemích a v 25 měnách. Zjistěte více na Přehled produktů & burz.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart