Ochrana & Bezpečnost

Při nakládání s penězi není opatrnosti nikdy dost. Když se rozhodnete investovat své vlastní prostředky, měli byste mít jistotu, že jsou uloženy bezpečně a ochráněny na maximum za každé situace. Proto LYNX klade vysoký důraz na ochranu a bezpečnost.

Základem pro bezpečnost investičních prostředků je získání vlastního majetkového účtu na Vaše jméno. Tento účet oddělený od majetku brokera získává každý klient LYNX automaticky. Aby byla bezpečnost a ochrana posílena existuje mnoho bezpečnostních prvků, které jistě oceníte.

LYNX – partner, kterému můžete věřit

Transparentnost, profesionalita, upřímnost a spolehlivost – hodnoty provázející LYNX už od založení před deseti lety.

Investiční účet je otevřen u společnosti Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK“). Pokyny spojené s nákupem, prodejem či dalším nakládáním s investičními instrumenty jsou přenášeny společnosti Interactive Brokers LLC („IB US“). Investiční nástroje i peněžní prostředky jsou drženy u IB US na oddělených majetkových účtech, které jsou segregovány od majetku společnosti IB US.

Společnosti IB UK i IB US jsou konsolidovány do společnosti Interactive Brokers Group („IBG LLC“), která má více než $5 miliard vlastního kapitálu. Vlastníky IBG LLC jsou Interactive Brokers Group, Inc. (11,5 %), jejíž akcie jsou obchodované na americké burze Nasdaq, a zaměstnanci společnosti (88,5 %).

Společnost Interactive Brokers (IB) je jedním z největších a nejvíce respektovaných brokerských domů, který je pro investory po celém světě synonymem pro spolehlivost, stabilitu, technickou vyspělost a inovace.

 

Zabezpečení přístupu

Vaše prostředky jsou chráněny přísnými bezpečnostními pravidly zamezující neautorizovaný přístup. Pokud byste si chtěli odeslat peníze z investičního účtu na svůj osobní bankovní účet, pak je to možné jen na autorizovaný účet, který je vedený na Vaše jméno. Z Vašeho účtu tak nelze odeslat peníze na účet jiným osobám či subjektům.

V administraci účtu lze navíc nastavit, ze kterých IP bude možné se do obchodní platformy přihlásit. Systém monitoruje veškerou aktivitu spojenou s účtem a provádění citlivých operací umožňuje pouze po dodatečném bezpečnostním ověření.

Krom unikátního přihlašovacího jména a hesla má každý zákazník možnost požádat o nadstandardní ochranu v podobě bezpečnostní karty. Díky zvýšené bezpečnosti musíte při přihlášení zadat další kódy, které jsou uvedeny na bezpečnostní kartě. Krom toho je využíváno speciálně zabezpečených serverů.

Bezpečnost Vašich financí je pro nás prioritou.

Důvěra je dobrá, jistota je lepší

LYNX má všechna potřebná povolení pro svou činnost na území České republiky a podléhá dohledu České národní banky (ČNB).

Nizozemská centrála společnosti je regulována nizozemskými orgány De Nederlandsche Bank (DNB) a Autoriteit Financiële Markten (AFM). Pobočka v Německu je regulována německým BaFin a belgická pobočka tamním regulátorem Commission bancaire, financiere des assurances (CBFA).

Klienti podléhají ochraně amerického samoregulačního orgánu Securities Investor Protection Corporation (SIPC), což zajišťuje maximální pojištění do výše $500 000, z čehož tvoří pojištění hotovosti až $250 000. Navíc IB US zajišťuje nadstandardní pojištění u pojišťovny Lloyd´s do výše $30 000 000 na klienta (pojištění hotovosti až do $900 000) s celkovým maximem $150 000 000 na pojistnou událost, pokud by se IB US dostalo do platební neschopnosti. Pojistné se nevztahuje na futures ani na opce na futures.

Klienti mají také možnost uplatnění britského Financial Services Compensation Scheme (FSCS), které zajišťuje pojištění investičních nástrojů i peněžních prostředků do výše £50 000 na klienta. Kompenzační schéma FSCS je aplikovatelné pro obchodování indexových opcí mimo USA, futures mimo USA a všech CFD. V případě, že klient využije možnosti kompenzace plynoucí z FSCS, může to vést k neuznání nároku na kompenzaci z SIPC.

Díky těmto režimům ochrany majetku získávají klienti ochranu splňující ty nejpřísnější měřítka.

  • Oddělené účty na vlastní jméno: Hotovost i cenné papíry klientů jsou odděleny od účtů brokera.
  • Díky SIPC pojištění cenných papírů a hotovosti do $500 000.
  • Díky britskému garančnímu fondu FSCS pojištění do £50 000.
  • Dodatečné pojištění každého účtu u Lloyds až do výše $30 000 000.

Pro přehled dokumentů týkajících se informační povinnosti LYNX přejděte do sekce Informační povinnost.

Pro více informací o rizicích spojených s obchodováním na kapitálových trzích doporučujeme přečíst sekci Povaha a rizika investování na kapitálových trzích v dokumentu Přílohy.

Pro více informací o ochraně peněžních prostředků a cenných papírů klientů přejděte do sekce dokumenty.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05