Makroekonomika

V této naleznete pravidelné burzovní zpravodajství. Přístup k pravidelným komentářům na aktuální dění a to na trzích s akciemi, měnových trzích a také komoditních trzích. Týdenní přehledy nabízí kalendář s blížícími se makrodaty, seznam akcií reportujících earnings a také seznam blížících se dividend. Během pár minut zjistíte, čemu byste měli během následujícího týdne věnovat pozornost.

Dow Jones ztratil nejvíce za poslední 3 měsíce. OPEC jedná o navýšení těžby

Týdenní pokles na indexu Dow Jones, který je přičítán napětí mezi USA a jejími obchodními partnery byl největší za poslední čtvrt roku. O víkendu jedná OPEC ohledně omezení težebních limitů.

Číst dále

Fed zvýšil sazby, ECB prodlužuje odkup dluhopisů

Zasedání americké centrální banky nepřineslo žádná překvapení, úrokové míry Fed zvýšil o 0,25%. Větší překvapení přineslo zasedání ECB.

Číst dále

Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?

V pátek začíná summit G7, kde se diskutuje aktuálně velmi horké téma celních bariér na dovoz zboží do USA. Donald Trump působí zatím dosti tvrdohlavě a ustoupit nehodlá.

Číst dále

Obchodní války se přiostřují. Kanada, Mexiko a EU uvalují cla na výrobky z USA

Od 1. 6 platí zvýšené celní bariéry pro dovoz spotřebních kovů do USA. Jak na to reagují hlavní obchodní partneři a co na to finanční trhy?

Číst dále

FED ponechal úrokové sazby. Donald Trump plánuje cla na dovoz automobilů

Jednou z nejsledovanějších událostí tohoto týdne bylo středeční zveřejnění zápisu ze zasedání Americké centrální banky. Jak dopadlo a co z něj vyplývá? Můžeme od Donalda Trumpa čekat zavedení cel pro dovoz aut?

Číst dále

Býčí trend ropy k nezastavení, dostane se cena až na $100 za barel?

Co přinesl týden na akciových trzích? Jak se změnila situace ohledně obchodních cel? Lze čekat pokračování růstu ceny ropy? Tohle a mnohem více v aktuálním týdenním přehledu. Načerpejte horké informace z burzovních trhů.

Číst dále

Ropa nejvýše za poslední 3 roky a znovuuvalení sankcí na Írán

Trh s ropou je v býčím trendu a cena se poprvé od roku 2014 dostala nad 70 dolarů za barel. Bude růst dál pokračovat?

Číst dále

Fed úrokové sazby nezměnil. Tesla ztratila -5%

Co přineslo zasedání FEDu a jeho zápis? A proč se akcie Tesla (TSLA) propadly o více než -5%? Jaké nás čekají makroekonomické události, earnings a výplaty dividend v týdnu od 7.5.2017 do 11.5.2017? Přečtěte si aktuální týdenní přehled a makroekonomický výhled na další týden.

Číst dále

Akciové trhy posilují díky pozitivním earnings

Earnigns sezóna je v plném proudu a podle výsledků se firmám zatím daří. Amazon i Microsoft reportovaly nad očekávání dobrá data. V další týdnu vyhlašuje své výsledky firma Apple.

Číst dále

Akciové trhy hledají směr. Ropa je na tříletých maximech

Akciové trhy v USA V tomto týdnu spíše konsolidovaly, čtvrteční seance byla jednoznačně v červených číslech a indexy zakončily kolem 0,5 % v záporu. Stejně tak páteční seance se začala barvit do ruda. Pokles táhl především slabý technologický sektor.

Číst dále

Výsledková sezóna startuje pozitivně. Na trhy se vrací optimismus

Politické hrozby slábnou a volatilita na trzích se uklidňuje. USA nově otevírá téma připojení se k transpacifické dohodě. Výsledková seóna, která nyní startuje, začíná slibně.

Číst dále
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Přečtěte si
nejčastější dotazy