Makroekonomika

V této naleznete pravidelné burzovní zpravodajství. Přístup k pravidelným komentářům na aktuální dění a to na trzích s akciemi, měnových trzích a také komoditních trzích. Týdenní přehledy nabízí kalendář s blížícími se makrodaty, seznam akcií reportujících earnings a také seznam blížících se dividend. Během pár minut zjistíte, čemu byste měli během následujícího týdne věnovat pozornost.

Akciové trhy se zklidňují. Earnings sezóna začíná slibně

Akciové trhy v USA  se tento týden relativně stabilizovaly. Intradenní volatilita na indexových futures zůstává stále velmi vysoká a nervozita z dalších poklesů je cítit všude. Zápis FEDu vykazuje nejistotu ohledně dalšího směřování americké ekonomiky.

Číst dále

Světové akcie spadly nejvíce za poslední roky

Tento týden je ve znamení velkého propadu, který se šířil napříč prakticky celým světem. Jako první byly zasaženy akciové trhy v USA, kde nejvíce krvácel technologický sektor. Odtud se zkáza rozrostla do Evropy i Asie.

Číst dále

Vlna výprodejů zasáhla akcie v USA. Ceny ropy stále rostou

Akciové trhy v USA se tento týden propadly nejvíce za poslední měsíce. Nejhůře dopadl tech index Nasdaq, který za jediný den odepsal téměř 2 %. Opačným směrem se pohybuje ropa, který je nejvýš za poslední 4 roky.

Číst dále

Fed zvedl úrokové sazby. Ropa na čtyřletých maximech

Ekonomika v USA naplňuje očekávání a Fed podle očekávání posunul úrokovou míru o čtvrt procenta. rh s ropou tento týden překonal čtyřletý rekord. Brent se obchodoval za 80 USD/barel.

Číst dále

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech

Nejpozitivnějším dnem pro akcie byl čtvrtek, kdy index Dow Jones přidal +0.95% a S&P 500 vyrostlo o +0.78%. A na co se těšit příští týden?

Číst dále

Nová naděje pro mezinárodní obchod? USA a Čína mají znovu jednat

USA zve Čínu k dalšímu kolu rozhovorů. Naděje na osmělení vztahů přichází poté, co Trump prohlásil, že uvalí další sazby na čínský import. A co na to firma Apple?

Číst dále

Špatný týden pro technologické akcie. Netflix propadl o -6%

Technologické tituly mají za sebou nevydařený týden. Akcie hlavních společností indexu Nasdaq ztrácely. Netflix, Amazon, Facebook, i Twitter končí týden v červených číslech.

Číst dále

Trump opět v ráži, indexy zakončily týden poklesem, turecká lira se stabilizovala

Hlavní indexy reagovaly poklesem poté, co americký prezident Trump vyslovil přání uspíšit zavedení tarifů na dovoz zboží z Číny, a to v celkové výši 200 miliard $.

Číst dále

Trump ve sporu s Fedem. Obchodní válka s Čínou přiostřuje. Boeing a Alibaba ve ztrátě.

Předseda Fedu Fedu Jerome Powell na symposiu v Jackson Hole promlouval ohledně dalšího směřování centrální. Kroky Fedu se zatím příliš nelíbí Donaldu Trumpovi.

Číst dále

Turecká krize, emerging markets a pokračující earnigns

Krize na turecké liře stále pokračuje a ohrožuje nejen Turecko, ale i další emerging markets. Za oceánem stále probíhá hlavní earnigns sezóna.

Číst dále

Výsledková sezóna vrcholí. Dolar na 13-ti měsíčních maximech

Výsledková sezóna je v plném proudu a kvartální data reportuje řada světových firem. Přestože se obchodvní války mezi USA a Čínou stále přiostřují, dolar posiluje a dostal na roční maxima.

Číst dále
LYNX: Jedna platforma, nesčetně výhod
  • Extrémně nízké poplatky
  • Globální investování na více než 100 trzích
  • Profesionální obchodní platforma nabízí jednoduchost, rychlost a spolehlivost
  • Tipy a vzdělávání od profesionálních investičních expertů
Award image
Broker Roku 2015 a 2016 v České republice
Award image
Nejlepší online broker podle Handelsblatt 2013-2015 (DE)
Award image
Nejlepší broker roku 2013 a 2016 podle Gouden Stier (NL)
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05