Makroekonomika

V této naleznete pravidelné burzovní zpravodajství. Přístup k pravidelným komentářům na aktuální dění a to na trzích s akciemi, měnových trzích a také komoditních trzích. Týdenní přehledy nabízí kalendář s blížícími se makrodaty, seznam akcií reportujících earnings a také seznam blížících se dividend. Během pár minut zjistíte, čemu byste měli během následujícího týdne věnovat pozornost.

Akciové trhy hledají směr. Ropa je na tříletých maximech

Akciové trhy v USA V tomto týdnu spíše konsolidovaly, čtvrteční seance byla jednoznačně v červených číslech a indexy zakončily kolem 0,5 % v záporu. Stejně tak páteční seance se začala barvit do ruda. Pokles táhl především slabý technologický sektor.

Číst dále

Výsledková sezóna startuje pozitivně. Na trhy se vrací optimismus

Politické hrozby slábnou a volatilita na trzích se uklidňuje. USA nově otevírá téma připojení se k transpacifické dohodě. Výsledková seóna, která nyní startuje, začíná slibně.

Číst dále

Rozepře mezi USA a Čínou trvají. Volatilita stále vysoká

Americko-čínská obchodní válka pokračuje. Donald Trump navrhuje další celní bariéry pro čínské výrobky až do výše 100 miliard dolarů. Trhy reagují poklesem

Číst dále

Volatilita na trzích stále zůstává, rýsují se šance v technologickém sektoru?

Minulý týden, zkrácený o státní svátek v pátek, nám na místo konsolidace akciových trhů připravil pokračující období vysoké volatility a velkých pohybů. Co tento vývoj způsobilo a jaké nové příležitosti se nyní naskýtají?

Číst dále

Volatilita je zpět. Obchodní válka mezi USA a Čínou nabírá na obrátkách

Minulý týden začal poklidně, setkáním G20 v Argentinské metropoli Buenos Aires. Hlavním tématem bylo již oznámené zavedení cel na import oceli a hliníku do USA, které prosadil Donald Trump.

Číst dále

Klidný týden na akciových trzích, zamíchá kartami FED?

Akciové trhy v USA tento týden spíše hledaly směr. Nasdaq 100 sice vytvořil nové rekordy ale dlouho je neudržel. Přinese středeční zasedání Fedu očekávaný implus?

Číst dále

Týden ve znamení růstu, index Nasdaq 100 na historickém maximu.

Americké akciové indexy tento týden rostly. Všechny čtyři námi sledované futures na akciové trhy v USA skončily v zelených číslech. Jednoznačně nejlépe se dařilo technologickému indexu Nasdaq 100, který v pátek vytvořil nová historická maxima. A co dalśí indexy?

Číst dále

USA chce zavést cla na dovoz průmyslových kovů. Akciové trhy reagují prudkým poklesem

Akciové indexy v USA i Evropě oslabují v reakci na rozhodnutí na Donalda Trumpa, který chce zvýšit cla na dovoz hliniku a oceli. Jaké lze očekávat dopady?

Číst dále

Zápis ze zasedání FOMC přinesl na trhy klid, US akciové trhy konsolidují

Akciové trhy v USA se uklidňují. Zápis Fedu odhalil, že americká centrální banka očekává přirozený růst inflace a stále se počítá se třemi zvýšeními úrokových sazeb. Obavy z přehřátí ekonomiky jsou minimální. Jaké dopady lze očekávat?

Číst dále

Akcie se pomalu stabilizují ale extrémní volatilita si vybrala své

Akciové trhy se pomalu začinají vzpamatovávat z prudkého propadu. Volatilní pád ale knockoutoval několik ETF trhů - ETN:XIV bylo zrušeno, ETF:SVXY přežilo, ale ztratilo přes 1000 %.

Číst dále

Výplach na akciových trzích. Dow Jones utrpěl největší ztrátu v historii

Akciové trhy prochází obdobím extrémní volatitily a značně krvácí. Indexy ztratily všechny zisky, které během posledních pár měsíců nabraly.

Číst dále
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Přečtěte si
nejčastější dotazy