Budujeme portfolio pomocí ETF: 1.díl

Úterý
22.05.
19:00

Tato třídílná série webinářů je určena všem, kteří s investováním začínají a nechtějí věnovat hodiny fundamentální analýze jednotlivých akcií a jejich následnému výběru. Proto se zaměříme na burzovně obchodované fondy (ETF), které tyto záležitosti řeší do značné míry za Vás, a tím, že drží celý „košík“ akcií, tak do značné míry zajišťují minimalizaci rizika sami o sobě.

Program webináře:

  • Proč zvolit pro investici právě ETF namísto jednotlivých akcií
  • Korelace jednotlivých aktiv (akcie vs. dluhopisy, výkonnost různých průmyslových sektorů, apod.)
  • Váha (alokace) jednotlivých aktiv v portfoliu a jejich poměr pro dividendové, vyvážené a růstové portfolio
  • Modelace dividendového portfolia pro pravidelný příjem (na důchod, jako vedlejší příjem apod.)
  • Příklad vyváženého portfolia pro dlouhodobou investici
  • Portfolio pro euroskeptiky – jak se jednoduše vyhnout expozici vůči EU prostřednictvím investice do Jižní Ameriky a oblasti Asie/Pacifiku

Co bude obsahem dalších dílů? Obecně se posuneme do teritoria větší ziskovosti, ovšem za cenu zvýšení risku a časové náročnosti pro každého investora.

Akcie & ETF
Trvání: Okolo 60 minut
Ondřej Likeš
Ondřej Likeš

Registrace na LYNX Webinář

povinná položka
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.