Úrokové sazby, inflace a trh

Úterý
02.04.
19:00

Historie úrokových sazeb je bohatá a plná příběhů – někdy s dobrým koncem, jindy na pomezí tragédie. Úrokové sazby ovlivňují prakticky veškeré dění na trzích, počínaje dluhopisy, přes akcie, konče nemovitostmi a alternativními investicemi. Momentálně žijeme a investujeme v prostředí velmi nízkých úrokových sazeb. Měla tato doba v historii nějaký precedent? Nejen o tom bude webinář Pavla Kohouta.

Co můžete očekávat od webináře?

  • Jaká je „normální“ úroková sazba?
  • Co nám říkají výnosové křivky státních dluhopisů?
  • Máme se bát platební neschopnosti nebo spíše inflace?
  • Jaký je vlastně vztah sazeb a inflace?
  • Co je to finanční represe – a máme se jí bát?

Webinářem vás provede Pavel Kohout, který patří dlouhodobě mezi nejuznávanější české ekonomy. Působil jako poradce několika politiků a byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Poté stál u zrodu úspěšné poradenské společnosti, po jejímž prodeji se zaměřil na aktivní správu peněz na světových burzách. V roce 2016 založil investiční fond QUANT a nyní spouští zcela nový fond Algorithmic Investment Management, který se zaměřuje na obchodování amerických indexů.

Strategie & Taktika
Trvání: Okolo 60 minut
Pavel Kohout
Pavel Kohout

Registrace na LYNX Webinář

povinná položka
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.