Vzhledem k tomu, že dne 18.6.2018 bylo všem obyvatelům ČR omezeno obchodování s americkými burzovně obchodovanými fondy (ETF), rádi bychom vám v následujícím článku představili varianty, jak tyto produkty i nadále obchodovat – ať už přímo v USA, nebo na burzách v EU.   

Aktuální situace a dopady regulace EU 

Od 1.1.2018 začala platit v EU nová regulace pod názvem PRIIPs, která si klade za cíl zvýšit ochranu spotřebitele a znovu vybudovat důvěru ve finanční trhy. Tato regulace dopadla na všechny zákazníky s bydlištěm v EU, společnosti LYNX bylo přesto umožněno tyto produkty mít v nabídce pro své zákazníky, a to na základě vyjádření ČNB.  

V současné době dochází k jeho přezkumu – pracujeme na tom, aby tato možnost pro naše zákazníky byla v následujících dnech i nadále dostupná. 

Opční trading US ETF

V tuto chvíli je možnost obchodovat opce na US ETF, ovšem není jasné, jak dlouho bude tato možnost ve hře. Tedy například při výpisu PUT opce na SPY je možnost, že Vám jako prodejci této opce bude přiřazena pozice 100 ks podkladového aktiva. K této pozici nebudete mít možnost přikoupit, ale půjde klasicky uzavřít – na její zavření zatím není daný časový limit.

Opce na oblíbená ETF trackující volatilitu (UVXY, SVXY, VXX apod.) jsou zatím rovněž dostupná.

Intradenní trading US ETF

Pro intradenní tradery je možnost obchodovat CFD kontrakty na tyto akcie, nebo přímo futures kontrakty – pokud byl zájmem intradenního tradingu nějaký index a ETF, které ho trackovalo (SPY, IWM, QQQ, apod.)

Čtěte také >> Průvodce obchodováním futures

Považujeme za důležité vás upozornit, že s CFD nejsou spojena stejná práva jako s akciemi a že jsou obchodována na větší páku – někdo je tedy může označit za rizikovější produkty.

Pár příkladů pro dlouhodobé investice

Vzhledem k tomu, že jsme o omezení nebyli dopředu informováni, zpracování této oblasti vám nejsme v tak krátkém čase schopni poskytnout v odpovídající kvalitě. Obsáhlejší informace zveřejníme v následujících dnech, některé příklady naleznete níže. (Pozn. pokud budete nakupovat ETF emitované v jiné měně, než je USD, je zapotřebí brát na vědomí kurzové riziko.)

1) Standard and Poors 500 & ETF SPY – variantou je vyhledat v platformě ticker SPY5, který je možné v EU obchodovat v kotacích v EUR, CHF, GBP i USD.

2) US Technologický sektor & ETF QQQ – variantou je vyhledat v platformě ticker IUIT, rovněž obchodovatelný v EUR, GBP i USD

3) EMIM – akumulační ETF, zaměřené na rozvíjející se trhy, rovněž kotace v USD, GBP i EUR

4) CSBGU3 – krátkodobé (1-3Y) US dluhopisy, kotované v USD

Máte další otázky?

Pokud jste nenašli odpovědi na otázky, které vás ohledně problému s obchodováním ETF zajímají, neváhejte nám zdarma zavolat na zákaznickou linku 800 877 877 nebo nám napsat na e-mail: info@lynxbroker.cz.

Čtěte také >> Jaká ETF obchodovat v Evropě?

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Obchodování ETF prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart