Jak i nadále obchodovat US ETF?

Autor: Ondřej Likeš

V tomto článku:

Vzhledem k tomu, že dne 18.6.2018 bylo všem obyvatelům ČR omezeno obchodování s americkými burzovně obchodovanými fondy (ETF), rádi bychom vám v následujícím článku představili varianty, jak tyto produkty i nadále obchodovat – ať už přímo v USA, nebo na burzách v EU.   

Aktuální situace a dopady regulace EU 

Od 1.1.2018 začala platit v EU nová regulace pod názvem PRIIPs, která si klade za cíl zvýšit ochranu spotřebitele a znovu vybudovat důvěru ve finanční trhy. Tato regulace dopadla na všechny zákazníky s bydlištěm v EU, společnosti LYNX bylo přesto umožněno tyto produkty mít v nabídce pro své zákazníky, a to na základě vyjádření ČNB.  

V současné době dochází k jeho přezkumu – pracujeme na tom, aby tato možnost pro naše zákazníky byla v následujících dnech i nadále dostupná. 

Opční trading US ETF

V tuto chvíli je možnost obchodovat opce na US ETF, ovšem není jasné, jak dlouho bude tato možnost ve hře. Tedy například při výpisu PUT opce na vaše ETF je možnost, že Vám jako prodejci této opce bude přiřazena pozice 100 ks podkladového aktiva. K této pozici nebudete mít možnost přikoupit, ale půjde klasicky uzavřít – na její zavření zatím není daný časový limit.

Intradenní trading US ETF

Pro intradenní tradery je možnost obchodovat CFD kontrakty na tyto akcie, nebo přímo futures kontrakty – pokud byl zájmem intradenního tradingu nějaký index a ETF, které ho trackovalo.

Čtěte také >> Průvodce obchodováním futures

Považujeme za důležité vás upozornit, že s CFD nejsou spojena stejná práva jako s akciemi a že jsou obchodována na větší páku – někdo je tedy může označit za rizikovější produkty.

Máte další otázky?

Pokud jste nenašli odpovědi na otázky, které vás ohledně problému s obchodováním ETF zajímají, neváhejte nám zdarma zavolat na zákaznickou linku 800 877 877 nebo nám napsat na e-mail: info@lynxbroker.cz.

Čtěte také >> Jaká ETF obchodovat v Evropě?

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX