Jak koupit akcie & Jak začít obchodovat akcie

Zde naleznete vše, co potřebujete vědět, když se rozhodnete koupit akcie – od základů obchodování s akciemi, přes klady a zápory investování do akcií, až po konkrétní tipy na to, co je třeba hledat na akciových trzích pro vybudování úspěšného akciového portfolia.

Akcie jsou mezi investory jednoznačně nejoblíbenější cenné papíry. Jelikož nákup akcií je poměrně snadný a riziko u většiny strategií limitované, jedná se o vhodný investiční nástroj pro nováčky na kapitálových trzích. Každý akciový investor se neustále potýká se stejnými otázkami: Které akcie koupit? Kdy? Na které burze? V našich akciových průvodcích vám vysvětlíme, jak a kde nakoupit akcie online a jak najít ty nejvhodnější pro vaše portfolio.

Akcie pro začátečníky - Tipy a rady

Pokud chcete koupit akcie, měli byste vědět, jak na to. Úvod a základní instrukce pro začátečníky jsou nezbytným předpokladem pro úspěch na kapitálových trzích.

Jelikož ceny akcií mohou nejen růst, ale také klesat, investice do akcií s sebou vždy nese určitou míru rizika. V dlouhodobém horizontu však mají akcie tendenci fungovat dobře a generovat vyšší výnosy než termínovaný vklad, nicméně s určitými výkyvy. Investoři do akcií mohou tyto výkyvy využít ve svůj prospěch – pokud vědí jak. 

S LYNX se můžete naučit, jak efektivně nakupovat akcie a neustále získávat nové znalosti o obchodování s cennými papíry, dokud nebudete rozumět tomu, na co byste měli na akciových trzích zaměřovat svoji pozornost a za jakých okolností se vyplatí investovat do akcií. Se vzdělávacím programem LYNX se rychle ze začátečníků na kapitálových trzích stanete profesionály.

Nákup a prodej akcií - Jak to funguje

Pokud chcete investovat do akcií, prvním krokem je založení investičního účtu u banky nebo online brokera.

Dále si musíte definovat své investiční cíle – někteří doufají, že rychle zbohatnou, zatímco jiní chtějí dlouhodobě a stabilně zhodnocovat svůj kapitál. Poté můžete vybrat konkrétní akcie, do kterých chcete investovat. Můžete se spolehnout na akciové tipy nebo analýzy akcií, kde si můžete rychle osvojit základy obchodování, jako je tvorba grafů a samotná fundamentální analýza

Většina nováčků zpočátku kupuje renomované akcie, jako jsou akcie Apple, Amazon nebo Microsoft. Vždy je však vhodné rozšířit svůj investiční horizont a zahrnout do vašeho seznamu sledovaných akcií nové společnosti, protože i jiné akcie dosahují vysoké míry růstu.

Investovat do akcií ano, nebo ne? Tato otázka bude automaticky zodpovězena, jakmile získáte počáteční praktické zkušenosti a pochopíte potenciál této třídy aktiv.

Průvodce nákupem akcií v 2024