Stále více obchodníků používá k investování na burze pokročilé nástroje. Jedním z nejdůležitějších faktorů pro úspěch na burze je rychlost, s jakou jsou transakce realizovány.

Zvýšením rychlosti, s jakou obchodujete na profesionální úrovni, si uděláte na finančních trzích náskok.

Díky automatickému generování transakcí může být vaše obchodní strategie konzistentnější a rychlejší, než když musíte vytvářet objednávky manuálně.

Chtěli byste pracovat s pokročilými algoritmickými nástroji? MultiCharts je obchodní systém, který lze použít v kombinaci s obchodní platformou LYNX.

V následujícím článku Vám představíme, jak algoritmické nástroje aplikovat pro vaše obchodování.

Co je to MultiCharts?

MultiCharts je pokročilým obchodním systémem pro technickou analýzu, backtesting a automatizované obchodování. Díky široké škále funkcí je MultiCharts vhodný pro všechny obchodní účely. Jednou z největších výhod MultiCharts je, že základním programovacím jazykem je EasyLanguage.

To umožňuje přidat do obchodního systému vlastní obchodní strategie a ukazatele. Pokud jste si svoji strategii dostatečně ověřili a jste přesvědčeni o její funkčnosti, můžete ji s PortfolioTrader jednoduše zautomatizovat a nechat pracovat.

LYNX TIP: Zajímá vás více? Objevte další články v sekci obchodní platformy & API.
Obchodní platforma  TWS může být propojena s obchodním systémem MultiCharts prostřednictvím Application Programming Interface (API). Živé údaje o cenách z obchodní platformy LYNX lze pomocí tohoto rozhraní načíst do MultiCharts.

MultiCharts nabízí dvě verze – MultiCharts a MultiCharts.NET. Obě verze lze získat získat prostřednictvím placené licence. Pokud si obchodní systém chcete napřed otestovat, můžete využít 30denní bezplatnou zkušební verzi.

Výhody a rizika propojení MultiCharts s platformou TWS

MultiCharts má velmi flexibilní obchodní systém s mnoha možnostmi. Systém lze použít pro akcie, futures a širokou škálu měnových párů. Údaje o cenách lze načíst z MultiCharts a objednávky lze zaslat ručně nebo automaticky do obchodní platformy LYNX. Výhodou MultiCharts je mnoho nástrojů, které systém obsahuje. Nejdůležitější z nich jsou popsány níže.

Podívejte se na LYNX webinář: Začínáme s platformou LYNX Trading

1. Technická analýza

Mezi investory a obchodníky je technická analýza jedním z rozhodujících faktorů při výběru svých investic. Z tohoto důvodu by měl obchodní systém poskytovat nejvyšší standard technické analýzy, což MultiCharts bezpochyby nabízí. V MultiCharts je možné umístit několik grafů s různými timeframe přehledně vedle sebe.

Pozoruhodnou funkcí v rámci MultiCharts je možnost snadno přepínat mezi různými poskytovateli dat. Inovativním příkladem je přidání dalšího poskytovatele dat pro konkrétní data.

Dynamický systém MultiCharts zajišťuje, že mnoho funkcí lze upravit podle potřeby. Každou část grafu (vodorovné / svislé měřítko, zvětšení / zmenšení, barvy atd.) lze snadno změnit. MultiCharts také nabízí více než 200 vestavěných indikátorů, které můžete přidat do grafu.

Protože jsou indikátory MultiCharts postaveny v programovacím jazyce EasyLanguage, je dokonce možné upravit základní kód indikátoru podle vašich vlastních znalostí. Existuje samozřejmě riziko, že ukazatel nebude fungovat podle očekávání, a může mít tak důsledky pro Váš investiční výsledek.

Multicharts platforma

2. Algoritmické obchodování

V různých případech může algoritmické obchodování výrazně zvýšit účinnost investičního procesu. V rámci kompletního obchodního systému, jako je MultiCharts, je dobré tuto možnost zvážit.

Hlavní výhodou algoritmického obchodování je, že nemusíte aktivně sledovat trh. MultiCharts má různé předdefinované strategie, které můžete kombinovat s ukazateli. Díky tomu lze vytvořit komplexní obchodní strategii.

Předtím, než implementujete svoji obchodní strategii na reálný trh, je důležité ji otestovat. Nejefektivněji se strategie testuje prostřednictvím tzv. backtestingu, což je otestování strategie na historických datech. V rámci MultiCharts dostanete přesný report s výsledky obchodního systému, který jste nastavili.

Je samozřejmě důležité si uvědomit, že historické výsledky nezaručují stejné výsledky v budoucnosti. Backtesting proto není nikdy stoprocentně spolehlivý. Pro nalezení dobré kombinace všech různých parametrů ve vaší strategii má MultiCharts optimalizační nástroj.

Například pomocí optimalizace Brute-Force můžete přímo porovnat všechny kombinace parametrů se zprávou o backtestingu. Poté, co svoji strategii dostatečně otestujete, můžete se rozhodnout, zda ji aplikujete v reálném trhu, či nikoliv.

Algoritmické obchodování je bezesporu spojeno s celou řadou specifických rizik. LYNX neodpovídá za (nesprávné) příkazy, které jsou zasílány na základě vaší obchodní strategie. Žádná obchodní strategie není dokonalá a vlivem trhu se její efektivita může měnit.

Dalším zásadním faktorem v algoritmickém obchodování je to, že váš počítač musí být zapnutý za všech okolností. Je tedy rozumné, si naplánovat, kdy počítač restartujete kvůli aktualizacím, jejichž absence může mít dopad na funkčnost MultiCharts.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

3. EasyLanguage

Systém MultiCharts má PowerLanguage pro vytváření a změnu skriptů. PowerLanguage je téměř shodný s EasyLanguage, který je programátorsky velmi přívětivý. Velkou výhodou je, že EasyLanguage je hojně využívaný a snadno se učí. EasyLanguage je obzvláště populární ve světě investic a mnoho skriptů pro tento jazyk najdete online.

Nástroj PowerLanguage umožňuje načíst soubory EasyLanguage do MultiCharts. Tímto způsobem nemusíte mít rozsáhlé programovací znalosti, abyste mohli v MultiCharts upravit existující strategii podle vašich představ nebo dokonce vytvořit vlastní strategii. Použití skriptů třetích stran je na vaši odpovědnost.

mulitcharts powerlanguage

Použití EasyLanguage má bohužel také řadu nevýhod. Pro zkušené programátory nemusí být dostačující možnosti, které EasyLanguage nabízí. MultiCharts má proto druhý obchodní systém – MultiCharts .NET, který funguje na základě pokročilejšího programovacího jazyka C#. To dává zkušenému programátorovi o něco více prostoru pro vytváření složitých strategií než EasyLanguage.

Výše jsou popsány pouze nejdůležitější funkce MultiCharts. Dále MultiCharts nabízí také progresivní Market Scanner a mnoho dalších zajímavých funkcí, o kterých si můžete přečíst na oficiálním webu MultiCharts.

Pokud máte nějaké dotazy nebo se chcete dozvědět více o používání Multicharts v kombinaci s obchodní platformou LYNX, kontaktujte nás na tel. 800 877 877 nebo na info@lynxbroker.cz.

Pro jaký typ investora je MultiCharts vhodný?

MultiCharts najde své využití u celé řady typů investorů. Hlavním důvodem použití jsou pokročilé nástroje a možnost algoritmického obchodování. Doporučuje se tedy spíše pro zkušenější obchodníky.

Nicméně i začínajícím obchodníkům může MultiCharts nabídnou zajímavou praxi. Díky vysoké flexibilitě nabízí MultiCharts efektivní obchodní systém – jak zkušeným programátorům, tak zkušeným obchodníkům.

MultiCharts má také podporu s průměrnou dobou odezvy 1 hodiny. K dispozici je také speciální online Wiki stránka, kde můžete objevit řadu tipů pro obchodní systém MultiCharts. Pokud chcete MultiCharts zdarma otestovat, je k dispozici 30denní bezplatná zkušební verze.

LYNX nenabízí podporu při hledání správné strategie, ale vždy nás můžete kontaktovat ohledně otázek týkajících se implementace vaší investiční strategie.

Cenové tarify u MultiCharts

Mimo 30denní bezplatné zkušební období má MultiCharts k dispozici dvě placené verze – MultiCharts a MultiCharts.NET. Licenci pro obchodní systém MultiCharts lze pronajmout nebo zakoupit. Cena za doživotní licenci včetně aktualizací a 1 rok bezplatných forexových (FX) dat je 1497 USD. Nájemní licence nabízí možnost platit čtvrtletně (297 USD), za půl roku (497 USD) nebo ročně (797 USD). Všechny ceny jsou k vidění zde.

Příslušné ceny jsou bez DPH. Mezi MultiCharts a LYNX neexistuje žádný vztah. LYNX proto nedostává žádnou kompenzaci za objednávky odeslané z MultiCharts.

LYNX nabízí svým zákazníkům v České republice levnou strukturu nákladů na provedení transakcí. Aktivním obchodníkům LYNX neúčtuje žádné fixní náklady.

 

Zhodnocení MultiCharts

Stručně řečeno MultiCharts nabízí obchodní systém pro různé typy obchodníků. Začínající programátor má příležitost odlišit se od zbytku trhu. Zkušení programátoři mají možnost vytvořit si pokročilou obchodní strategii na míru. Rozsáhlé funkce pro technickou analýzu a průzkum trhu jsou zajímavé pro všechny obchodníky.

Vždy je důležité si uvědomit, že použití systémů třetích stran pro zasílání Vašich příkazů představuje rizika. Nesprávný parametr ve vaší strategii může mít kritický dopad na Váš investiční účet.

Proto je velmi důležité, abyste byli nejprve řádně informování o všech aspektech dané investiční strategie, než ji aplikujete do reálného trhu.

Přečtěte si také:

Obchodování na burzách po celém světě

Investoři a obchodníci mají s investičním účtem prostřednictvím LYNX přímý přístup na národní a mezinárodní burzy v Evropě, USA a Asii. Obchodujte na 150 trzích, ve 33 zemích a v 24 měnách. Zjistěte více na Přehled produktů & burz.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart