V úvodním dílu nového seriálu Pokročilé funkce obchodní platformy TWS se podíváme na problematiku zadávání spreadů. Způsobů, jak zadat spread v platformě je více. My si ukážeme jeden z nich. Ostatní se liší např. v tom, že se okno pro zadávání spreadu vyvolá kliknutím na jinou ikonu v platformě. Ve výsledku je však postup vždy velice podobný.

V uváděném příkladu budeme otevírat kalendářní spread na kukuřici. Libovolné spready se otevírají analogicky.

V platformě klikněte do buňky [pin i=”9904″ t=”1″] ve sloupci Kontrakt a zadejte ticker libovolné nohy požadovaného spreadu a stiskněte Enter. V našem příkladu vepíšeme ticker ZC. Zobrazí se tabulka nabízených titulů, ve které najděte požadovaný kontrakt, klikněte na Kombinace [pin i=”9904″ t=”2″] a vyberte Futures spready (SMART) [pin i=”9904″ t=”3″]. Pokud byste chtěli otevírat meziburzovní spread, vyberte možnost Futures spready (směrovaný) a zvolte požadovanou burzu.

[raow-annotate id=”9904″]Objeví se okno pro tvorbu spreadů. V záložce Vícenásobný [pin i=”9907″ t=”1″] můžete jednoduše vytvořit kalendářní spread zvoleného podkladového aktiva. V levém sloupci si vyberete požadovaný bližší kontraktní měsíc [pin i=”9907″ t=”2″] a vzdálenější kontraktní měsíc [pin i=”9907″ t=”3″], příp. můžete nabídku spreadů vyfiltrovat dle vzdálenosti kontraktních měsíců ve sloupci Durace [pin i=”9907″ t=”4″]. Poté vyberete z nabídky [pin i=”9907″ t=”5″]  spread, který vyhovuje Vašim požadavkům a potvrdíte tlačítkem OK [pin i=”9907″ t=”6″] .

[raow-annotate id=”9907″]Pokud chcete vytvořit jiný než kalendářní spread (nebo chcete vytvořit kalendářní spread jiným způsobem), překlikněte do záložky Pár nebo Noha-po-noze [pin i=”9911″ t=”1″]. V této záložce můžete vytvořit libovolný spread z libovolných podkladových aktiv, v libovolném množství, s libovolným počtem noh. Začněte tvorbou první nohy, pro kterou je vytvořen prázdný řádek. Zvolte, zdali chcete danou nohu koupit nebo prodat [pin i=”9911″ t=”2″] a jaké množství chcete koupit [pin i=”9911″ t=”3″]. V následující kolonce musíte zvolit podkladové aktivum pomocí tickeru [pin i=”9911″ t=”4″]. V našem příkladu opět zvolíme futures kontrakt na  kukuřici – ZC – s kontraktním měsícem březen 2016. Potvrďte klávesou Enter a analogicky vytvořte druhou nohu ve druhém řádku, příp. další nohy v dalších řádcích. Až budete mít požadovaný spread vytvořen, potvrďte tlačítkem OK [pin i=”9911″ t=”5″].

[raow-annotate id=”9911″]Nyní se Vám navolený spread zobrazí ve watchlistu, kde můžete vidět informace jak o spreadu samotném, tak informace o jednotlivých nohách.

spread22

Když najedete na první buňku prvního řádku [pin i=”9915″ t=”1″], zobrazí se Vám, jaké pokyny se provedou, pokud daný spread nakoupíte. Je zcela zásadní vědět, kterou nohu prodáváte a kterou nohu kupujete.

[raow-annotate id=”9915″] 

V příkladu vidíme, že nákup našeho spreadu znamená:

  • Nákup jednoho březnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT
  • Prodej jednoho květnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT

Prodej bude znamenat analogicky opak:

  • Prodej jednoho březnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT
  • Nákup jednoho květnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT

Pro nákup nebo prodej daného spreadu klikněte pravým tlačítkem do prvního řádku, který označuje celý spread, do první buňky [pin i=”9916″ t=”1″] (sloupec Kontrakt) a zvolte dle Vašeho požadavku Koupit [pin i=”9916″ t=”2″] nebo Prodat [pin i=”9916″ t=”3″].

[raow-annotate id=”9916″]Zobrazí se příkazový řádek pro nákup/prodej spreadu, ve kterém opět vidíte tabulku, která popisuje co nákup/prodej daného spreadu přesně znamená [pin i=”9924″ t=”1″]. Tabulka se mění v závislosti na tom, zdali máte vybraný prodej nebo nákup [pin i=”9924″ t=”2″]. Zvolte požadované množství [pin i=”9924″ t=”3″], ve kterém chcete spread nakoupit a vyberte typ příkazu [pin i=”9924″ t=”4″]. Pokud chcete příkaz ihned odeslat na burzu, zvolte příkaz Market – MKT. Vše potvrďte tlačítkem Přijmout [pin i=”9924″ t=”5″].

[raow-annotate id=”9924″]V platformě se Vám zobrazí řádek s vytvořeným příkazem. Vše si překontrolujte a potvrďte tlačítkem Přenést (P) [pin i=”9920″ t=”1″]. V tuto chvíli je Váš příkaz odeslán.

[raow-annotate id=”9920″]

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Produktové informace:

Key Information Document (KID): Futures CME Group na Zemědělské Komodity s Fyzickým Dodáním (15. 5. 2023); www.cmegroup.com/market-regulation/european-regulation/files/cz-key-information-document-agricultural-futures-physical.pdf

LYNX – partner Interactive Brokers v ČR

Máte Máte zájem o investiční účet u Interactive Brokers? Pak spojte výhody obchodování u IB s výhodami investičního účtu prostřednictvím LYNX. Porovnejte naše služby a využijte podpory v českém jazyce. Zjistěte více na: Interactive Brokers

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart