Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament

Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody.

Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.

Jon Cunliffe z BoE se vyjádřil, že by si osobně nepřál v Británii záporné sazby. Podle centrálního bankéře má BoE při poklesu ekonomiky účinnější nástroje, než jsou záporné sazby.

Nový guvernér rakouské centrální banky Robert Holzmann si myslí, že aktuální monetární politika ECB je nesprávná a tudíž doufá, že Christine Lagarde nastolí odlišní kurz měnové politiky.

Americký prezident Donald Trump v úterý informoval, že zvýší cla na dovoz turecké oceli na 50 %  a okamžitě zastaví jednání s Ankarou o obchodní dohodě.

Ze zápisu z posledního zasedání RBA vyplynulo, že centrální banka v případě potřeby nebude váhat snižovat sazby. V zápisu bylo dále uvedeno, že členové bankovní rady diskutovali o tom, že snižování úrokových sazeb má menší efekt na ekonomiku, než tomu bylo dříve, kdy sazby byly na daleko vyšších úrovních.  Dále se bankovní rada diskutovala o nadměrném nafukování cen nemovitostí vlivem nízkých úrokových sazeb. Rada nepozoruje známky toho, že spotřeba domácností nějak výrazněji reaguje na snížení daní a úrokových sazeb. Ze zápisu také vyplynulo, že předstihové indikátory poukazují na zpomalení růstu pracovních míst.

Prezidentovi nizozemské centrální banky Klaasu Knotovi se také nezamlouvá současné nastavení monetární politiky ECB, když konstatoval, že doufá, že každý z rady guvernérů ECB souhlasí s tím, že bude zapotřebí revize politiky ECB.

Index spotřebitelských cen v Číně stoupl v září meziročně z 2,8 % na 3,0 %, když analytici očekávali mírnější růst (2,9 %).

Novozélandský index CPI ve třetím čtvrtletí meziročně zaznamenal pomalejší růst z 1,7 % na 1,5 %. Konsensus ale očekával ještě pomalejší růst na úrovni 1,4 %.

Geoff Bascand ve středu konstatoval, že RBNZ nejspíše bude muset přikročit k dalším cutům. Podle bankéře novozélandská ekonomika zůstává zranitelná vůči vnějším otřesům.

Charles Evans z chicagského Fedu konstatoval, že snížení sazeb by zvýšilo jeho důvěru v inflaci směřující k 2% cíli Fedu.

Index spotřebitelských cen v Británií v září stagnoval na 1,7 %, když se očekával mírně rychlejší tempo na úrovni 1,8 %.

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 0,8 %, zatímco v předchozích dvou měsících se držela na 1 %.

Boris Johnson a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve čtvrtek oznámili, že dosáhli nové brexitové dohody. Dohodu však ještě musí schválit britští zákonodárci, kteří o tom budou hlasovat v sobotu. Opozice již dala najevo, že dohodu nepodpoří. Podle analytiků je aktuální dohoda ve srovnání s dohodou Mayové horší, jelikož směřuje k menšímu regulačnímu propojení s EU a k větším obchodním bariérám.

pátek prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na summitu v Bruselu oficiálně potvrdili jmenování Christine Lagardeové šéfkou ECB.

Člen bankovní rady ČNB Aleš Mihl uvedl, že v listopadu bude hlasovat pro ponechání sazeb beze změny.

Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila na 6 %, což je nejnižší úroveň za posledních 26 let.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
14 PRAKTICKÝCH TIPŮ, JAK SE STÁT LEPŠÍM INVESTOREM

Makroekonomický kalendář pro následující týden

10.05.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
03:30auMaloobchodní prodej - březenStřední
03:30auIndex důvěry v podnikání - dubenStřední
10:00euVýrobní PMI - dubenStřední
11.05.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
11:00jpIndex Institutu ZEW - květenStřední
16:30gbBank of England - Bailey projev Střední
12.05.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
08:00deIndex spotřebitelských cen - duben Střední
08:00gbHDP - březen Vysoká
14:30usInflace CPI - dubenStřední
13.05.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
13:30usPPI - dubenStřední
14:30usŽádosti o dávky v nezaměstnanosti - týdenStřední
14.05.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
14:30usMaloobchodní prodej - dubenStřední
15:15usIndex průmyslové výroby - dubenStřední

IPO Deliveroo: Nejhorší vstup na burzu v historii londýnské burzy?

✅Proč Deliveroo vstupuje na burzu? Jaké akcie nabídla veřejnosti? Proč se nenaplnila očekávání? Zjistěte vše potřebné o IPO Deliveroo!✅

Číst dále

Nejlepší 5G akcie roku 2021: 3 aktuální tipy pro vaše portfolio!

Objevte 5G akcie a jejich potenciál! Co je 5G síť a jak funguje? Co je Internet of Things? Poznejte 5G akcie, které můžou v roce 2021 zazářit!✅

Číst dále

IPO Coinbase: První den cena uzavřela na hodnotě $ 328,28 za akcii!

Co je Coinbase a čím se zabývá? Jak probíhalo IPO? Vyplatí se investovat do akcií Coinbase? Buďte o krok napřed a zjistěte vše potřebné!✅

Číst dále

Očekávané Earnings

Asen Jovkov

Asen Jovkov

Account manager

Od roku 2013 se aktivně věnuje kapitálovým trhům. Absolvoval magisterský obor Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní. Zaměřuje se především na makroekonomii a monetární politiku. Nejčastěji obchoduje Forex a akcie. Při svém obchodování se opírá zejména o fundamentální analýzu a správné načasování obchodních vstupů a výstupů hledá pomocí technické analýzy.

Kontaktovat jej můžete e-mailem na a.jovkov@lynxbroker.cz

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×