Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament

Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody.

Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.

Jon Cunliffe z BoE se vyjádřil, že by si osobně nepřál v Británii záporné sazby. Podle centrálního bankéře má BoE při poklesu ekonomiky účinnější nástroje, než jsou záporné sazby.

Nový guvernér rakouské centrální banky Robert Holzmann si myslí, že aktuální monetární politika ECB je nesprávná a tudíž doufá, že Christine Lagarde nastolí odlišní kurz měnové politiky.

Americký prezident Donald Trump v úterý informoval, že zvýší cla na dovoz turecké oceli na 50 %  a okamžitě zastaví jednání s Ankarou o obchodní dohodě.

Ze zápisu z posledního zasedání RBA vyplynulo, že centrální banka v případě potřeby nebude váhat snižovat sazby. V zápisu bylo dále uvedeno, že členové bankovní rady diskutovali o tom, že snižování úrokových sazeb má menší efekt na ekonomiku, než tomu bylo dříve, kdy sazby byly na daleko vyšších úrovních.  Dále se bankovní rada diskutovala o nadměrném nafukování cen nemovitostí vlivem nízkých úrokových sazeb. Rada nepozoruje známky toho, že spotřeba domácností nějak výrazněji reaguje na snížení daní a úrokových sazeb. Ze zápisu také vyplynulo, že předstihové indikátory poukazují na zpomalení růstu pracovních míst.

Prezidentovi nizozemské centrální banky Klaasu Knotovi se také nezamlouvá současné nastavení monetární politiky ECB, když konstatoval, že doufá, že každý z rady guvernérů ECB souhlasí s tím, že bude zapotřebí revize politiky ECB.

Index spotřebitelských cen v Číně stoupl v září meziročně z 2,8 % na 3,0 %, když analytici očekávali mírnější růst (2,9 %).

Novozélandský index CPI ve třetím čtvrtletí meziročně zaznamenal pomalejší růst z 1,7 % na 1,5 %. Konsensus ale očekával ještě pomalejší růst na úrovni 1,4 %.

Geoff Bascand ve středu konstatoval, že RBNZ nejspíše bude muset přikročit k dalším cutům. Podle bankéře novozélandská ekonomika zůstává zranitelná vůči vnějším otřesům.

Charles Evans z chicagského Fedu konstatoval, že snížení sazeb by zvýšilo jeho důvěru v inflaci směřující k 2% cíli Fedu.

Index spotřebitelských cen v Británií v září stagnoval na 1,7 %, když se očekával mírně rychlejší tempo na úrovni 1,8 %.

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 0,8 %, zatímco v předchozích dvou měsících se držela na 1 %.

Boris Johnson a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve čtvrtek oznámili, že dosáhli nové brexitové dohody. Dohodu však ještě musí schválit britští zákonodárci, kteří o tom budou hlasovat v sobotu. Opozice již dala najevo, že dohodu nepodpoří. Podle analytiků je aktuální dohoda ve srovnání s dohodou Mayové horší, jelikož směřuje k menšímu regulačnímu propojení s EU a k větším obchodním bariérám.

pátek prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na summitu v Bruselu oficiálně potvrdili jmenování Christine Lagardeové šéfkou ECB.

Člen bankovní rady ČNB Aleš Mihl uvedl, že v listopadu bude hlasovat pro ponechání sazeb beze změny.

Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila na 6 %, což je nejnižší úroveň za posledních 26 let.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
14 PRAKTICKÝCH TIPŮ, JAK SE STÁT LEPŠÍM INVESTOREM

Makroekonomický kalendář pro následující týden

02.08.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
10:00euVýrobní PMI - červenecStřední
16:00usIndex ISM - červenecStřední
03.08.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
11:00euInflace PPI - červenVysoká
22:40usZměna stavu zásob ropy podle API - týdenVysoká
04.08.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
14:15gbADP zpráva zaměstnanosti - červenecVysoká
16:00usIndex podnikatelské činnosti - červenecVelká
16:30usZměna stavu zásob ropy - týdenVysoká
05.08.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
13:00gbČtvrtletní zpráva BoE o inflaci - 2QVelká
14:30usBilance zahraničního obchodu - červenStřední
14:30usŽádosti o dávky v nezaměstnanosti - týdenVysoká
06.08.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
03:30auZpráva o měnové politice - 3QVelká
14:30usMíra nezaměstnanosti - červenecVysoká
21:00usSpotřebitelský úvěr - červenStřední

Investice do kávy: Nejlepší kávové akcie v roce 2021

Vše o investování do kávy. Historie kávy a aktuální situace na trhu s kávou. Futures a ETF na kávu. Využijte tipy na nejlepší kávové akcie.

Číst dále

SPAC mánie zachvátila svět investování! Co je SPAC a jak funguje?

✅Poznejte k čemu slouží Special Purpose Acquisition Company (SPAC) a jaké jsou výhody a rizika. Získejte znalosti o této populární formě vstupu na burzu!

Číst dále

Čínské akcie v nesnázích! Zastaví se propad akcie Alibaba?

Přísnější pravidla pro čínské akcie. Jak si aktuálně vede Alibaba? Čeká akcie Alibaba opět růst? Technická a fundamentální analýza včetně grafu jen pro vás!

Číst dále

Očekávané Earnings

Asen Jovkov

Asen Jovkov

Account manager

Od roku 2013 se aktivně věnuje kapitálovým trhům. Absolvoval magisterský obor Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní. Zaměřuje se především na makroekonomii a monetární politiku. Nejčastěji obchoduje Forex a akcie. Při svém obchodování se opírá zejména o fundamentální analýzu a správné načasování obchodních vstupů a výstupů hledá pomocí technické analýzy.

Kontaktovat jej můžete e-mailem na a.jovkov@lynxbroker.cz

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×