Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament

Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody.

Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.

Jon Cunliffe z BoE se vyjádřil, že by si osobně nepřál v Británii záporné sazby. Podle centrálního bankéře má BoE při poklesu ekonomiky účinnější nástroje, než jsou záporné sazby.

Nový guvernér rakouské centrální banky Robert Holzmann si myslí, že aktuální monetární politika ECB je nesprávná a tudíž doufá, že Christine Lagarde nastolí odlišní kurz měnové politiky.

Americký prezident Donald Trump v úterý informoval, že zvýší cla na dovoz turecké oceli na 50 %  a okamžitě zastaví jednání s Ankarou o obchodní dohodě.

Ze zápisu z posledního zasedání RBA vyplynulo, že centrální banka v případě potřeby nebude váhat snižovat sazby. V zápisu bylo dále uvedeno, že členové bankovní rady diskutovali o tom, že snižování úrokových sazeb má menší efekt na ekonomiku, než tomu bylo dříve, kdy sazby byly na daleko vyšších úrovních.  Dále se bankovní rada diskutovala o nadměrném nafukování cen nemovitostí vlivem nízkých úrokových sazeb. Rada nepozoruje známky toho, že spotřeba domácností nějak výrazněji reaguje na snížení daní a úrokových sazeb. Ze zápisu také vyplynulo, že předstihové indikátory poukazují na zpomalení růstu pracovních míst.

Prezidentovi nizozemské centrální banky Klaasu Knotovi se také nezamlouvá současné nastavení monetární politiky ECB, když konstatoval, že doufá, že každý z rady guvernérů ECB souhlasí s tím, že bude zapotřebí revize politiky ECB.

Index spotřebitelských cen v Číně stoupl v září meziročně z 2,8 % na 3,0 %, když analytici očekávali mírnější růst (2,9 %).

Novozélandský index CPI ve třetím čtvrtletí meziročně zaznamenal pomalejší růst z 1,7 % na 1,5 %. Konsensus ale očekával ještě pomalejší růst na úrovni 1,4 %.

Geoff Bascand ve středu konstatoval, že RBNZ nejspíše bude muset přikročit k dalším cutům. Podle bankéře novozélandská ekonomika zůstává zranitelná vůči vnějším otřesům.

Charles Evans z chicagského Fedu konstatoval, že snížení sazeb by zvýšilo jeho důvěru v inflaci směřující k 2% cíli Fedu.

Index spotřebitelských cen v Británií v září stagnoval na 1,7 %, když se očekával mírně rychlejší tempo na úrovni 1,8 %.

Míra inflace v eurozóně v září klesla na 0,8 %, zatímco v předchozích dvou měsících se držela na 1 %.

Boris Johnson a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve čtvrtek oznámili, že dosáhli nové brexitové dohody. Dohodu však ještě musí schválit britští zákonodárci, kteří o tom budou hlasovat v sobotu. Opozice již dala najevo, že dohodu nepodpoří. Podle analytiků je aktuální dohoda ve srovnání s dohodou Mayové horší, jelikož směřuje k menšímu regulačnímu propojení s EU a k větším obchodním bariérám.

pátek prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na summitu v Bruselu oficiálně potvrdili jmenování Christine Lagardeové šéfkou ECB.

Člen bankovní rady ČNB Aleš Mihl uvedl, že v listopadu bude hlasovat pro ponechání sazeb beze změny.

Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila na 6 %, což je nejnižší úroveň za posledních 26 let.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
14 PRAKTICKÝCH TIPŮ, JAK SE STÁT LEPŠÍM INVESTOREM

Makroekonomický kalendář pro následující týden

18.01.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
Celý denusNASDAQ, NYSE (New York), CME (Chicago) zavřeno - Den Martina Luthera KingaVysoká
05:30jpPrůmyslová výroba - listopadStřední
19.01.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
08:00deHarmonizovaný index spotřebitelských cen - prosinecStřední
10:00euBěžný účet - listopadStřední
11:00jpIndex Institutu ZEW - ledenStřední
20.01.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
08:00gbInflace CPI - prosinecStřední
11:00euInflace HICP - prosinecStřední
21.01.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
Celý denjpRozhodnutí Banky Japonska o úrokových sazbách - ledenVysoká
01:30auMíra nezaměstnanosti - prosinecVysoká
14:30usNové žádosti o podporu v nezaměstnanosti - týdenVysoká
22.01.2021
ČasZeměUdálostDůležitost
00:30jpIndex spotřebitelských cen - prosinecStřední
08:00auMaloobchodní prodej - prosinecVysoká
10:30euVýroba + Služby PMI - ledenStřední
10:30gbVýroba + Služby PMI - ledenStřední
10:30deVýroba + Služby PMI - ledenStřední

Hledání podhodnocených akcií – Jak funguje screening akcií

Poměry, predikovaný růst nebo dividendy. Podle čeho hledat podhodnocené akcie s vyhlídkou vysokého zhodnocení?

Číst dále

Investice do solární energie – slibný zdroj alternativní energie budoucnosti

Jaký je potenciál solární energie? Jaké jsou nejlepší akcie solární energetiky? Zjistěte, jak profitovat z růstu obliby obnovitelných zdrojů.

Číst dále

Akcie Sony – dostane Playstation 5 ceny akcie na historická maxima?

Sony je stabilní diverzifikovaná firma s velkým růstovým výhledem. Navíc akcie Sony není vůbec drahá. Jaký je potenciál akcie Sony?

Číst dále

Očekávané Earnings

Asen Jovkov

Asen Jovkov

Account manager

Od roku 2013 se aktivně věnuje kapitálovým trhům. Absolvoval magisterský obor Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní. Zaměřuje se především na makroekonomii a monetární politiku. Nejčastěji obchoduje Forex a akcie. Při svém obchodování se opírá zejména o fundamentální analýzu a správné načasování obchodních vstupů a výstupů hledá pomocí technické analýzy.

Kontaktovat jej můžete e-mailem na a.jovkov@lynxbroker.cz

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05