Jak nakoupit čínské akcie?

Lynx je prvním brokerem v České republice, který umožňuje obchodovat s čínskými akciemi. Od listopadu minulého roku mohou klienti Lynx obchodovat s akciemi téměř 600 čínských společností burze v Šanghaji.

Čínské A-shares k dispozici mezinárodním investorům

A-shares jsou akcie čínských společností obchodované na burze v Šanghaji, které jsou určeny primárně čínským investorům. Díky spolupráci mezi burzami v Šanghaji a Hong Kongu, o které jsme psali na blogu koncem roku, jsou díky Lynx čínské akcie dostupné i českým investorům.


Shanghai Stock Exchange (SSE) je dnes pátou největší světovou burzou. Od zavedení spolupráce Shanghai – Hong Kong Connect se na čínském akciovém trhu spustila rally, která trvá až do dnešního dne. Do konce roku index SSE Composite Index přidal  32 %. Objem obchodů silně vzrostl a vytvořil nový rekord počátkem prosince, kdy objem obchodů dosáhl čtyřnásobné hodnoty v porovnání s průměrem před otevřením trhu.

Zdroj: Bloomberg

Povolení k obchodování čínských akcií

Abyste mohli obchodovat s čínskými akciemi, potřebujete mít povolení pro obchodování akcií v Hong Kongu. Jelikož burzy v Hong Kong (SEHK) a Šanghaji (SSE) mají společnou technologickou infrastrukturu, tak investoři, kteří získají povolení pro obchodování v Hong Kongu, mohou obchodovat s akciemi na obou burzách. Pro zobrazení návodu, jak přidat nová obchodní povolení, klikněte zde.  

Předplatné živých dat pro obchodování

Abyste obdrželi živá data pro obchodování čínských akcií, je nezbytné předplatit si potřebný balíček. Pro podrobný obecný návod, jak si předplatit živá data pro svůj obchodní účet, následujte postup v článku zde. Pro získání dat na čínské akcie si zvolte tabulku Asia-Pacific. Zobrazí se Vám tabulka na obrázku. Zelené šipky níže znázorňují datové předplatné, které se vztahují k čínskému trhu.

  Pokud si zvolíte Shanghai – SEHKNTL předplatné za $24, získáte konečnou cenu obchodu v reálném čase a bid cena spolu s ask cenou se budou měnit každé 3 vteřiny. Další možností je Shanghai – SEHKNTL Level II data, které nabízí konečnou cenu obchodu v reálném čase, bid a ask cenu aktualizovanou každé 3 sekundy a také i hloubku trhu, která se aktualizuje každé 3 vteřiny. Poslední možností je Shanghai 5 Second Snapshot – via HKEx, který je zdarma a zobrazuje aktuální bid, ask i finální cenu každých 5 vteřin.

Poplatky za nákup čínských akcií

Poplatky pro obchodování čínských akcií na SSE jsou stanoveny na 0,20 % z hodnoty transakce s minimální výší poplatku 50 RMB. Navíc je nutné přičíst i transakční daň ve výši 0,10 % z hodnoty transakce. Pro porovnání za obchodování v Hong Kongu na SEHK  zaplatíte 0,15 % z transakční hodnoty s minimem 50 HKD. I v Hong Kongu je přičítána transakční daň ve výši 0,1027 % z hodnoty transakce.  

Jak nakoupit čínské akcie v TWS?

Nejprve je nutné najít si vhodný ticker čínských akcií, které se obchodují pod šestimístným kódem. Přehled obchodovaných akcií spolu s tickery najdete zde. Jakmile vyberete ticker, zadejte jej do volného řádku a potvrďte enter. Objeví se Vám jméno společnosti a možnosti instrumentů, které se s tímto produktem dají obchodovat. Zvolte Akcie SMART a daná akcie se zobrazí v řádku, odkud ji můžete již standardně obchodovat. Na obrázku níže je návod pro přidání akcií Bank of China (601988).

Již od roku 2007 se zabývá světovými akciovými trhy. Specializuje se zejména na USA, trhy jihovýchodní Asie a na vlivy politických a makroekonomických událostí na zahraniční trhy. Kontaktovat jej můžete e-mailem na j.mlynek@lynxbroker.cz

Jonáš pro Vás připravuje pravidelné analýzy akciového trhu a makroekonomiky. Zaregistrujte se ke sledování našich analýz a postřehů z trhu. Pro získání nejaktuálnějších krátkých zpráv ze světových burz sleduje Jonáše na Twitter.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×