Jak nakoupit čínské akcie?

Autor: Jonáš Mlýnek

V tomto článku:

Lynx je prvním brokerem v České republice, který umožňuje obchodovat s čínskými akciemi. Od listopadu minulého roku mohou klienti Lynx obchodovat s akciemi téměř 600 čínských společností burze v Šanghaji.

 

Čínské A-shares k dispozici mezinárodním investorům

A-shares jsou akcie čínských společností obchodované na burze v Šanghaji, které jsou určeny primárně čínským investorům. Díky spolupráci mezi burzami v Šanghaji a Hong Kongu, o které jsme psali na blogu koncem roku, jsou díky Lynx čínské akcie dostupné i českým investorům.

Shanghai Stock Exchange (SSE) je dnes pátou největší světovou burzou. Od zavedení spolupráce Shanghai – Hong Kong Connect se na čínském akciovém trhu spustila rally, která trvá až do dnešního dne. Do konce roku index SSE Composite Index přidal  32 %. Objem obchodů silně vzrostl a vytvořil nový rekord počátkem prosince, kdy objem obchodů dosáhl čtyřnásobné hodnoty v porovnání s průměrem před otevřením trhu.

Povolení k obchodování čínských akcií

Abyste mohli obchodovat s čínskými akciemi, potřebujete mít povolení pro obchodování akcií v Hong Kongu. Jelikož burzy v Hong Kong (SEHK) a Šanghaji (SSE) mají společnou technologickou infrastrukturu, tak investoři, kteří získají povolení pro obchodování v Hong Kongu, mohou obchodovat s akciemi na obou burzách. Pro zobrazení návodu, jak přidat nová obchodní povolení, klikněte zde

Předplatné živých dat pro obchodování

Abyste obdrželi živá data pro obchodování čínských akcií, je nezbytné předplatit si potřebný balíček. Pro podrobný obecný návod, jak si předplatit živá data pro svůj obchodní účet, následujte postup v článku zde. Pro získání dat na čínské akcie si zvolte tabulku Asia-Pacific. Zobrazí se Vám tabulka na obrázku. Zelené šihttps://www.lynxbroker.cz/podpora/ziva-data-v-demu/pky níže znázorňují datové předplatné, které se vztahují k čínskému trhu.

  Pokud si zvolíte Shanghai – SEHKNTL předplatné za $24, získáte konečnou cenu obchodu v reálném čase a bid cena spolu s ask cenou se budou měnit každé 3 vteřiny. Další možností je Shanghai – SEHKNTL Level II data, které nabízí konečnou cenu obchodu v reálném čase, bid a ask cenu aktualizovanou každé 3 sekundy a také i hloubku trhu, která se aktualizuje každé 3 vteřiny. Poslední možností je Shanghai 5 Second Snapshot – via HKEx, který je zdarma a zobrazuje aktuální bid, ask i finální cenu každých 5 vteřin.

Poplatky za nákup čínských akcií

Poplatky pro obchodování čínských akcií na SSE jsou stanoveny na 0,20 % z hodnoty transakce s minimální výší poplatku 50 RMB. Navíc je nutné přičíst i transakční daň ve výši 0,10 % z hodnoty transakce. Pro porovnání za obchodování v Hong Kongu na SEHK  zaplatíte 0,15 % z transakční hodnoty s minimem 50 HKD. I v Hong Kongu je přičítána transakční daň ve výši 0,1027 % z hodnoty transakce.  

Jak nakoupit čínské akcie v TWS?

Nejprve je nutné najít si vhodný ticker čínských akcií, které se obchodují pod šestimístným kódem. Přehled obchodovaných akcií spolu s tickery najdete zde. Jakmile vyberete ticker, zadejte jej do volného řádku a potvrďte enter. Objeví se Vám jméno společnosti a možnosti instrumentů, které se s tímto produktem dají obchodovat. Zvolte Akcie SMART a daná akcie se zobrazí v řádku, odkud ji můžete již standardně obchodovat. Na obrázku níže je návod pro přidání akcií Bank of China (601988).

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX