Akcie umělé inteligence (AI)
Umělá inteligence (anglicky Artificial Intelligence = AI) je aspekt, který pravděpodobně v blízké budoucnosti bude stále více formovat náš každodenní život.

V následujícím článku vám představíme společnosti, které se zabývají rozvojem umělé inteligence prostřednictvím mnoha technologických inovací.

Než se však těmito společnostmi budeme zabývat podrobněji, podíváme se nejprve na samotný termín umělá inteligence neboli AI.

Akcie umělé inteligence

V následujícím článku se dočtete:

  • Co znamená umělá inteligence (AI)?
  • AI mění náš celý pracovní svět
  • Investujte do megatrendu s ETF na umělou inteligenci
  • 9 nejlepších akcií umělé inteligence roku 2020
  • Akcie umělé inteligence u LYNX

Co znamená umělá inteligence (AI)?

Umělá inteligence AI je kolektivní termín pro technologie, které umožňují strojům samostatně přemýšlet a rozhodovat se.

Vývoj umělé inteligence v posledních letech neustále zrychluje díky stále levnějším a výkonnějším procesorům. S virtuálními digitálními asistenty, jako jsou Alexa od Amazonu, Siri od Apple nebo Cortana od Microsoftu si umělá inteligence nachází svoji cestu do každodenních životů stále více lidí.

Ale i v méně viditelných případech, jako jsou překlady, identifikace řeči, či programy pro odhalování podvodů již umělá inteligence poskytuje cenné služby.

AI mění náš celý pracovní světAI mění náš celý pracovní svět

Kromě IT sektoru a big data je AI také stále více využívána v lékařské technice, ve farmaceutickém průmyslu, ve vojenském sektoru, v hotelovém průmyslu, v zemědělství a při alokaci surovin.

Také již hraje obzvláště důležitou roli v automatizaci průmyslových výrobních procesů. Změny související s umělou inteligencí můžeme v dohledné době očekávat prakticky v každém průmyslovém odvětví.

Jak tedy mohou soukromí investoři těžit z evoluce ohledně umělé inteligence?

Čtěte také >> Nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020

Investujte do megatrendu s ETF na umělou inteligenci

Investujte do megatrendu s ETF na umělou inteligenciInvestoři, kteří chtějí investovat do megatrendu umělé inteligence, mají přístup k řadě ETF, které se na toto odvětví specializují. Patří mezi ně například iShares Exponential Technologies ETF (ISIN: US46434V3814 – symbol: XT – měna: USD), The Global X Robotics & Artificial Intelligence Thematic ETF (ISIN: US37954Y7159 – symbol: BOTZ – měna: USD) and the Robo-Stox Global Robotics a Automation Index ETF (ISIN: US3015057074 – symbol: ROBO – měna: USD).

Kromě ETF existují samozřejmě četné akcie kótovaných společností, do kterých lze investovat.

9 nejlepších akcií umělé inteligence roku 2020

Těchto 9 veřejně obchodovaných společností hraje v AI vedoucí roli a přispívají k technologickému utváření naší budoucnosti se svými vzdělávacími systémy. Seznam zahrnuje jak společnosti, které se specializují výhradně na umělou inteligenci, tak společnosti, které jsou silně zapojeny do vývoje AI.

9. Akcie Zebra Technologies

Zebra Technologies (ISIN: US9892071054 – symbol: ZBRA – měna: USD) je světovým lídrem v oblasti Enterprise Asset Intelligence. Společnost byla založena v roce 1969 a sídlí v Illinois v USA. Zebra Technologies například vyvíjí a prodává specializované tiskárny, mobilní počítače, systémy pro sběr dat, produkty pro identifikaci rádiových frekvencí a lokalizační systémy, které sledují, vyhodnocují a zlepšují pracovní postupy a operace.

To může zvýšit produktivitu společnosti a spokojenost zákazníků. Akcie Zebra je v neporušeném trendu a od poloviny roku 2016 se její cena již ztrojnásobila.

Akcie Zebra TechnologiesGraf akcie Zebra Technologies. Zdroj: LYNX TWS.

8. Akcie Apple

Apple (ISIN: US0378331005 – symbol: AAPL – měna: USD) akvizovala za poslední dva roky řadu společností AI, což z Apple činí jednu z předních společností v oblasti umělé inteligence.

Služba hlasového ovládání Siri se v průběhu let vyvinula z jednoduchého hlasového asistenta na plnohodnotného digitálního asistenta a společnost pracuje také na čipu AI nazvaném Apple Neural Engine, který mimo jiné obsahuje inteligentní rozpoznávání hlasu a obličeje.

Siri

Virtuální asistent Siri od společnosti Apple

Akcie společnosti Apple se v nedávné době výrazně korigovaly, neboť poptávka po telefonech iPhone a iPad v minulých čtvrtletích výrazně poklesla.

Akcie AppleGraf akcie Apple. Zdroj: LYNX TWS.

Čtěte také >> Split akcie – co to je dělení akcie a jak funguje

7. Akcie Nvidia

Nvidia (ISIN: US67066G1040 – symbol: NVDA – měna: USD) je nejznámější pro své grafické karty (GPU). Vysoce výkonné čipy společnosti jsou nyní využívány v řadě datových center, která se zaměřují na strojové učení. Například několik technologických gigantů, včetně Facebooku a IBM, již nainstalovalo GPU Nvidia do svých „studijních“ datových center.

Nicméně, čipy Nvidia jsou také používány v docela odlišných oblastech, jako je technologická platforma Drive PX, která pomáhá výrobcům automobilů vyvíjet autonomní vozidla, která detekují a reagují na překážky. Další využití mají čipy v lékařské technice. Po nárůstu cen od poloviny roku 2016 do konce roku 2018 tato akcie prudce poklesla a vrátila se na polovinu své hodnoty.

Akcie NvidiaGraf akcie Nvidia. Zdroj: LYNX TWS.
LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

6. Akcie Intuitive Surgical

Intuitive Surgical (ISIN: US46120E6023 – symbol: ISRG – měna: USD) je světovým technologickým lídrem v oblasti využití minirobotů při chirurgických zákrocích. Chirurgický systém da Vinci umožňuje doktorům pracovat s minimálními následky prostřednictvím ergonomické konzole.

Systém má rozšířený systém 3D vidění a drobné spoje, které se ohýbají a otáčejí mnohem flexibilněji než lidská ruka. Díky této technologii budou chirurgové schopni pracovat s lepší viditelností, přesností a kontrolou. Akcie Intuitive Surgical je v neporušeném dlouhodobém uptrendu.

Graf akcie Intuitive Surgical. Zdroj: LYNX TWS.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

5. Akcie Rockwell Automation

Rockwell Automation (ISIN: US7739031091 – symbol: ROK – měna: USD) je největším světovým dodavatelem automatizačních a IT řešení pro průmyslovou výrobu. Divize Architecture & Software obsahuje řadu hardwarových, softwarových a komunikačních řešení pro řízení průmyslových procesů a zajišťuje konektivitu s dodavateli.

Segment Control Products & Solutions nabízí portfolio inteligentních produktů pro řízení a automatizaci motorů a strojů, jakož i odborné znalosti a podporu. Akcie Rockwell jsou v silné korekci od začátku roku 2018.

Akcie Rockwell AutomationGraf akcie Rockwell Automation. Zdroj: LYNX TWS.

4. Akcie Splunk

Softwarové produkty dosud relativně neznámé společnosti Splunk (ISIN: US8486371045 – symbol: SPLK – měna: USD) pomáhají zákazníkům analyzovat nestrukturovaná data a smysluplně je interpretovat. To je předpokladem strojového učení a umělé inteligence. Společnost zkoumá například chování zákazníků, transakční data, aktivitu v síti a záznamy hovorů (např. v call centrech).

Analýzou dat lze identifikovat a využít potenciál pro zlepšení produktivity společnosti. Splunk navíc nedávno změnil svůj obchodní model z prodeje softwarových licencí na lukrativnější cloudové předplatné. Akcie jsou v ustáleném vzestupném trendu a na počátku roku 2019 byly těsně před novým historickým maximem.

Akcie SplunkGraf akcie Splunk. Zdroj: Tradingview.

3. Akcie Five9

Five9 (ISIN: US3383071012 – symbol: FIVN měna: USD) je předním poskytovatelem softwaru pro zákaznické kontakty a call centra. Zákazníci mají přístup k snadno použitelné softwarové platformě prostřednictvím cloudové služby. Platforma umožňuje společnostem poskytovat efektivní, flexibilní a včasné služby zákazníkům.

Servisní požadavky, problémy, stížnosti a jiné formy kontaktu jsou řízeny umělou inteligencí a – pokud je to možné – zpracovány nebo zodpovězeny. To šetří náklady a zvyšuje spokojenost a loajalitu zákazníků. Software od společnosti Five9 využívá stále více a klientů, takže prodej průběžně roste. Akcie jsou také ve stabilním vzestupném trendu.

Akcie Five9Graf akcie Five9. Zdroj: LYNX TWS.

2. Akcie ABB

Švýcarská společnost ABB (ISIN: CH0012221716 – symbol: ABBN – měna: CHF) je jedním z předních světových dodavatelů elektrotechnické a automatizační techniky. Společnost vznikla v roce 1988 sloučením švédského ASEA a švýcarského BBC. Společnost s přibližně 135 000 zaměstnanci působí ve více než 100 zemích.

Čtyři divize společnosti jsou elektrifikační produkty, robotika a pohony, elektrické rozvodné sítě a průmyslová automatizace. Automatizační systémy a řešení ABB se dnes používají téměř ve všech odvětvích. Akcie jsou v korekci od počátku roku 2018.

Akcie ABBGraf akcie ABB. Zdroj: LYNX TWS.

1. Akcie IBM

IBM (ISIN: US4592001014 – symbol: IBM – měna: USD) je lídrem v oblasti umělé inteligence od 50. let. Superpočítač IBM Deep Blue v roce 1996 způsobil rozruch, když poprvé porazil tehdejšího mistra světa v šachu Garryho Kasparova.

V posledních letech koupila IBM mnoho AI společností a vyvinula počítačový program Watson pro strojové učení, analýzu dat a zpracování řeči. Kognitivní řešení, jako je například Watson, používaná například ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu, již tvoří více než čtvrtinu příjmů společnosti IBM. Akcie je v dlouhodobější korekci.

Akcie IBMGraf akcie IBM. Zdroj: LYNX TWS.

Akcie umělé inteligence u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi společností vyvíjejících umělou inteligenci přímo na domácích burzách. Můžete těžit z vysokého objemu obchodování a z úzkého spreadu.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

[online_handbook link_1=“url:https%3A%2F%2Fwww.lynxbroker.cz%2Fvzdelavani%2Finvestice-do-lithia%2F|title:Investice%20do%20lithia%20%E2%80%93%203%20nejlep%C5%A1%C3%AD%20lithiov%C3%A9%20akcie%20roku%202019|target:%20_blank|“ link_2=“url:https%3A%2F%2Fwww.lynxbroker.cz%2Fvzdelavani%2Finvestice-do-kobaltu%2F|title:Investice%20do%20kobaltu%20%E2%80%93%203%20nejlep%C5%A1%C3%AD%20kobaltov%C3%A9%20akcie%202019|target:%20_blank|“ link_3=“url:https%3A%2F%2Fwww.lynxbroker.cz%2Fvzdelavani%2Fnejlepsi-akcie-hernich-vyvojaru%2F|title:3%20nejlep%C5%A1%C3%AD%20akcie%20hern%C3%ADch%20v%C3%BDvoj%C3%A1%C5%99%C5%AF%20v%20roce%202019|target:%20_blank|“ title=“Čtěte také“]

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart