Trend za posledních 6 měsíců: V současné době je pouze malá hrstka technologických akcií, které nemají přerušený rostoucí trend. Při bližším pohledu objevíme jednu, která stojí za pozornost. A tou je akcie IBM, která již delší dobu vykazuje relativní sílu vůči celému trhu. Technická analýza nám úkáže, že její série vyšších maxim a minim je zcela nepřerušená, i když volatilita v květnu výrazně vzrostla. Situace těsně nad línií 50 SMA se stabilizovala a zdá se, že cena akcie směřuje k proražení směrem vzhůru. K tomu postačí uzavírací cena nad úrovní 138,50 USD. V případě včerejšího obchodní dne byla tato úroveň cílem.

Názor experta: Samotné proražení by pravděpodobně mělo za následek růst ceny k dalšími cíli. V současné době jej vidíme na úrovni kolem 146 USD a následně 152,84 USD, kde se naposledy v červnu 2021 vytvořilo důležité maximum. Dno z minulého týdne se vytvořilo na úrovni 132,85 USD a nemělo by být již prolomenu směrem dolů. IBM zůstává prozatím jednou z mála technologických akcií, které jsou stabilní. Neměla by proto chybět v žádném seznamu sledovaných akcií. Výhled je za nás tedy pozitivní.

Výhled: Býčí

Denní cenový graf akcie IBM. Zdroj: Trader Workstation (24. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. IBM: Das nächste Kaufsignal steht vor der Tür. LYNX [online]. Vydáno 24. 6. 2022 [cit. 24. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/ibm-aktie/ibm-analyse/#ibm-das-naechste-kaufsignal-steht-vor-der-tuer

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart