Trend za posledních 6 měsíců: Předešlé analýzy LYNX věnované společnosti Meta Platforms neobsahovaly příliš pozitivních komentářů. Po oznámení výsledků za Q4 cena akcií META ustavičně klesá. Investoři přestávají mít o akcie zájem i přes neustálou komunikaci CEO Marka Zuckerberga o budoucnosti metaverse v životech běžných lidí. Cena akcií klesla od ledna tohoto roku o více než 50 % a došlo k prolomení důležitého dna směrem dolů. Tradeři očekávali odraz na hranici 175 USD, prodejní tlak z důvodů makroekonomické situace je však stále silný a aktuálně nic nenasvědčuje tomu, že by se klesající trend mohl zvrátit. 

Názor experta: V předchozích analýzách akcií META jsme určili cílovou cenu v pásmu 137 USD. Stále více jsme přesvědčeni, že cena akcií na tuto hodnotu brzy poklesne. Lze očekávat následný obrat a změnu trendu na růstový? Ano, vyžadovalo by to však jasný pozitivní impuls, který by vynesl akcie na hranici 175 USD. Tento impuls však zatím nevidíme. Nutno také zdůraznit, že výkon Nasdaqu je tento týden relativně dobrý, to se však nedá říct o akciích META. Síla prodejů v tomto titulu stále převládá a pravděpodobně v krátkém horizontu i nadále bude.

Výhled: Medvědí

Denní cenový graf akcie META. Zdroj: Trader Workstation (23. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Meta Platforms: Wann kommt die heiß ersehnte Trendwende? LYNX [online]. Vydáno 23. 6. 2022 [cit. 23. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/meta-platforms-aktie/meta-platforms-analyse/#meta-platforms-wann-kommt-die-heiss-ersehnte-trendwende

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart