Společnost Microsoft včera zveřejnila své kartální výsledky. Údaje za minulý kvartál byly pozitivní. Zisk ve výši 2,32 USD na akcii byl mírně nad odhady analytiků. Obrat ve výši 52,75 miliardy USD byl jen mírně pod konsensem. V důsledku toho ceny akcií společnosti Microsoft zpočátku reagovaly poměrně pozitivně a v průběhu odpoledního obchodování si připsaly více než +5 %.

Výhled na další čtvrtletí však už pozitivní nebyl. Prognózy společnosti naznačují, že technologický sektor bude pravděpodobně ještě nějakou dobu v problémech. Microsoft například očekává zpomalení růstu a pokračování slabého přírůstku nových zákazníků, který se projevil v prosinci. Cena akcií nakonec klesla a po skončení obchodní seance skončila se slevou přibližně 1 %.

Názor experta: Z technického hlediska stále není vše jasné. V oblasti okolo 245 USD se nachází rezistence, kterou je třeba překonat. Dále je zde 200denní klouzavý průměr, o jehož proražení směrem vzhůru se kurz akcie MSFT pokusil naposledy v prosinci. Dokud se tyto dvě úrovně nepodaří obnovit, zůstává akcie v neutrální fázi.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
Microsoft Microsoft MSFT MSFT USD USD 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
graf akcie MSFT
Cenový graf akcie MSFT. Zdroj: Trader Workstation (25. 1. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Microsoft: Die Zahlen sind raus – was hat der Tech-Gigant geliefert? LYNX [online]. Vydáno 25. 1. 2023 [cit. 25. 1. 2023]. Článek naleznete zde.

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart