Aktualizace MiFIR údajů

Vzhledem k tomu, že od 3. ledna 2018 vstupuje v platnost nová směrnice MiFID II, která je základním pilířem evropské regulace finančního trhu, je potřeba ve správě účtu aktualizovat své údaje. Pakliže své údaje neaktualizujete, nebudete moci po 3. lednu 2018 obchodovat. Věnujte tomu prosím náležitou pozornost.

Postup pro aktualizaci údajů

Pokud jste tyto údaje již aktualizovali, není nutné postupovat dále.

Pokud si nejste jistí, zda jste údaje vyplnili nebo jste tak ještě neučinili, přihlašte se do Správy účtu kliknutím zde.

Jestliže jste své údaje doposud nevyplnily, pak se po přihlášení do správy Vašeho účtu ihned objeví stránka, která Vás informuje o nutnosti aktualizace. Na této stránce klikněte prosím dole na tlačítko Continue 1.

1
Následující stránka shrnuje Vaše osobní údaje. Pouze překontrolujte, zda jsou informace správné a v případě potřeby upravte. Informace vyžadují jméno 1, příjmení 2 a státní příslušnost 3. Ve většině případů se zde nebude vůbec nic měnit, jen kliknete na tlačítko Continue 4

Pokud jste státní příslušník více zemí, je potřeba vybrat všechny země, ve kterých máte státní příslušnost. Vyberte tedy zemi z levého sloupečku a přidejte šipkou do pravého. V potaz se bere pouze plná státní příslušnost, tedy nikoliv jen trvalý pobyt.

1
2
3
4
V dalším kroku je potřeba zadat tzv. národní identifikační číslo, což právě stanovuje nová úprava MiFIR. Národním identifikačním číslem se v rámci České republiky rozumí rodné číslo ve formátu 123456/1234.

Zadejte tedy do kolonky National Identification Number 1 své rodné číslo.

Do kolonky Passport Number 3  zadejte prosím číslo Vašeho pasu. V případě, že cestovní pas nemáte, zaškrtněte „I do not have the requested national identification“ 2.

V případě, že Vaše rodné číslo obsahuje za lomítkem pouze tři cifry, je možné, že systém takové číslo nedokáže zpracovat. V takovém případě využijte pouze kolonku Passport Number 3 , kam vepíšete číslo Vašeho pasu a pod řádek s národním identifikačním číslem zaškrtněte „I do not have the requested national identification“ 4.

Pakliže Vám z jakéhokoliv důvodu systém nebude chtít zpracovat Vámi zadané rodné číslo, zavolejte prosím na zákaznickou linku 800 877 877.

Nakonec klikněte na tlačítko Continue 5 .

1
2
3
4
5
Poslední stránka Vás informuje, že změny byly provedeny. Pro přihlášení se do správy účtu klikněte prosím na tlačítko Continue 1.

1
Formulář se po přihlášení do správy účtu nabídne sám, pakliže je potřeba jeho vyplnění. Chcete-li ale údaje překontrolovat nebo se ujisti, že jste ho již vyplnili, můžete postupovat podle návod níže.

V kartě Manage Account si vyberte zobrazení detailů k účtu.

Po zobrazení detailů k účtu klikněte na Edit 1

1
Na následující stránce zvolte Modify 1

1
V dalším kroku pouze potvrďte tlačítkem Continue 1

1
Na další stránce opět pouze potvrďte kliknutím na Continue 1

1
Nakonec se zobrazí požadovaný formulář pro aktualizaci MiFIR údajů.

 

V případě jakýchkoliv dotazů, nejasností či problémů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 800 877 877.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager