Jak obchodovat české akcie přes CFD?

Platforma LYNX Trading Vám umožňuje obchodovat české akcie z pražské burzy prostřednictvím CFD. Seznamte se s charakteristikou tohoto instrumentu a nutným nastavením.

Contract for difference (CFD) neboli rozdílový kontrakt je finančním derivátem, jehož cena je stejná jako cena podkladového aktiva, které v tomto případě tvoří akcie českých společností obchodované na Burze cenných papírů Praha. Cena CFD je stejná cena akcií na pražské burze.

CFD můžete obchodovat až s desetinásobnou pákou. Mějte na paměti, že využívání obchodování na páku je rizikové a seznamte se s jeho pravidly, která určuje regulace ESMA.

K dispozici jsou CFD na ČEZ (CEZP), Fortunu (FOREG), Komerční banku (BKOM), Pegas Nonwovens (PGSN), Philip Morris CR (TABK), Telefónica Czech Republic (SPTT) a Unipetrol (UNPE).

Obchodování s českými CFD probíhá ve dnech, kdy je otevřená burza na české akcie a to od 8:00 do 15:20.

Pro obchodování CFD je nutné mít povolení, které si můžete aktivovat ve svém Account Managementu podle tohoto návodu.

K českým CFD nejsou k dispozici živá data, proto LYNX doporučuje jejich předplacení podle toho návodu.

V zobrazené nabídce zvolte záložku Europe, a vyberte řádek Prague Stock Exchange Cash Market a potvrďte OK.

Pokud se rozhodnete data si nepředplácet, uvidíte v řádku kotací otazníky. Obchody s instrumenty budou povoleny, ale data si musíte zajistit externě, abyste mohl sledovat, jak se tituly vyvíjí.

Nyní je již vše připraveno a můžete začít obchodovat české tituly prostřednictvím CFD v platformě TWS.

Pokud byste měli zájem o zaslání aktualizovaného nastavení platformy TWS, ve kterém je záložka s českými tituly obchodovatelnými pomocí CFD, tak nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 800 877 877 či na emailu info@lynxbroker.cz. K dispozici jsme každý pracovní den od 8:00 do 18:00.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager