Jak obchodovat české akcie přes CFD?

Platforma LYNX Trading Vám umožňuje obchodovat české akcie z pražské burzy prostřednictvím CFD. Seznamte se s charakteristikou tohoto instrumentu a nutným nastavením.

Contract for difference (CFD) neboli rozdílový kontrakt je finančním derivátem, jehož cena je stejná jako cena podkladového aktiva, které v tomto případě tvoří akcie českých společností obchodované na Burze cenných papírů Praha. Cena CFD je stejná cena akcií na pražské burze.

CFD můžete obchodovat až s desetinásobnou pákou.

K dispozici jsou CFD na ČEZ (CEZP), Fortunu (FOREG), Komerční banku (BKOM), Pegas Nonwovens (PGSN), Philip Morris CR (TABK), Telefónica Czech Republic (SPTT) a Unipetrol (UNPE).

Obchodování s českými CFD probíhá ve dnech, kdy je otevřená burza na české akcie a to od 8:00 do 15:20.

Pro obchodování CFD je nutné mít povolení, které si můžete aktivovat ve svém Account Managementu, kam se přihlásíte na https://www.lynxbroker.cz/prihlaseni-k-uctu/ nebo klikněte na  PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU 1 v pravém horním rohu této stránky. Poté zadejte své uživatelské jméno a heslo.

1

V hlavním menu nahoře vyberte Manage Account 1 a dále Trade Configuration 2 a Permissions 3.

1
2
3
Zobrazí se soupis instrumentů a trhů, na které máte povolení obchodovat. Pro obchodování českých CFD zaškrtněte pole v řádku Global a sloupci CFD 1. Svou volbu potvrďte dole na stránce tlačítkem „Continue.“

1
K českým CFD nejsou k dispozici živá data, proto Lynx doporučuje jejich předplacení, pokud máte zájem o obchodování či alespoň sledování českých titulů. V administraci Vašeho účtu postupujte podobně a vyberte v horním menu Manage Account 1, Trade Configuration 2 a Market Data 3.

1
2
3
V zobrazené nabídce zvolte záložku Europe 1, vyberte řádek Czech (PSE) equities 2 a potvrďte OK.

1
2

Pokud se rozhodnete data si nepředplácet, uvidíte v řádku kotací otazníky. Obchody s instrumenty budou povoleny, ale data si musíte zajistit externě, abyste mohl sledovat, jak se tituly vyvíjí.

Nyní je již vše připraveno a můžete začít obchodovat české tituly prostřednictvím CFD v platformě TWS.

Pokud byste měli zájem o zaslání aktualizovaného nastavení platformy TWS, ve kterém je záložka s českými tituly obchodovatelnými pomocí CFD, tak nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 800 877 877 či na emailu info@lynxbroker.cz. K dispozici jsme každý pracovní den od 8:00 do 18:00.

 

Obchodování s finančními deriváty za využití finanční páky může vést ke ztrátám. Ujistěte se, že rozumíte rizikům instrumentu, který obchodujete. LYNX vylučuje veškerou zodpovědnost za ztráty spojené s nedostatečnou znalostí obchodovaných produktů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 63,5 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager