Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.

Světová obchodní organizace (WTO) informovala, že podle jejího indikátoru se globální obchod meziročně zvýšil o přibližně 20 % na hodnotu 110,4 bodu, což představuje nejvyšší hodnotu od doby, kdy WTO začalo tento ukazatel používat (červenec 2016). Organizace dále dodala, že světový obchod i nadále ohrožují značná rizika.

Japonská ekonomika ve druhém kvartálu meziročně rostla o 1,3 %, což bylo na odhady trhu, který se domníval, že ekonomika vzroste o 0,7 %. Stále však tamní ekonomika zaostává v oživení za velkými západními zeměmi. Podle zpravodajského serveru BBC za slabé oživení může nepříliš dobře zvadnutá situace ohledně pandemie.

Z posledního zápisu Fedu vyplynulo, že většina představitelů měnového výboru americké centrální banky se domnívá, že by bylo vhodné začít již letos se snižováním objemu nákupů aktiv. Tedy jen za předpokladu, že se hospodářství ve Spojených státech bude vyvíjet v souladu s predikcemi banky. V zápisu bylo také uvedeno, že se představitelé i nadále obávají šíření delta mutace, které by mohlo opět vézt k přísnějším lockdownům.

V tomto týdnu opětovně došlo k propadům čínských akcii, když Komunistická strana Číny oznámila, další regulace a kontroly tamních největších technologických společností. Konkrétně se čínští úředníci chtějí zaměřit na práva řidičů, kteří pracují pro internetové giganty. Pod větším drobnohledem se také mají dostat streamovací platformy.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX – partner Interactive Brokers v ČR

Máte Máte zájem o investiční účet u Interactive Brokers? Pak spojte výhody obchodování u IB s výhodami investičního účtu prostřednictvím LYNX. Porovnejte naše služby a využijte podpory v českém jazyce. Zjistěte více na: Interactive Brokers

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart